reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tajlandia bez transmisji FTA z MŚ w paśmie C

dodano: 2022-12-02 10:43 | aktualizacja: 2022-12-02 11:25
autor: HP | źródło: NBTC

True Visions antena piractwo streaming 360px.jpg Tajlandia musiała wyłączyć sygnał satelitarny w paśmie C (4 GHz), gdzie przekazywano niekodowane transmisje z MŚ w Katarze. Widzowie w Tajlandii nie mogą już oglądać meczów Mistrzostw Świata z satelity w paśmie 4 GHz - poinformowała tajska Narodowa Komisja Radiofonii i Telekomunikacji (NBTC). Sygnał FTA w paśmie C z satelity Thaicom 6 (78,5°E) został wyłączony w czwartek 1 grudnia po wcześniejszym ostrzeżeniu FIFA dotyczącym praw autorskich do transmisji. W rezultacie nagłego wyłączenia w czwartkowy wieczór widzowie z dużymi, siatkowymi antenami satelitarnymi na 4 GHz nie mogli oglądać meczów Kostaryki z Niemcami i Japonii z Hiszpanią.

satkurier.pl
pasmo C tajlandia 4 GHz anten thailand 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

 

- Zakaz transmisji meczów MŚ w paśmie C będzie obowiązywał przez cały turniej – poinformowało NBTC.

Sygnał FTA w paśmie C z pozycji 78,5°E został wyłączony 1 grudnia po ostrzeżeniu od FIFA w związku z prawami autorskimi do nadawania, ponieważ okazało się, że tajski dostęp do transmisji jest również wykorzystywany w innych krajach, np. Kambodża, Laos czy Myanma.

Wcześniej FIFA poprosiła nadawców, którzy wykupili prawa o szyfrowanie transmisji co najmniej zgodnie z minimalnymi standardami systemów dostępu BISS lub PowerVu. Systemy te i tak są dziurawe, jeśli chodzi o kodowanie (oprócz najnowszych tzw. BISS 2), ale zawsze utrudniają dostęp nieautoryzowany. Tajski nadawca True Corp. nie mógł tego warunku spełnić, więc musiał wyłączyć sygnał, bo groziły mu wysokie kary ze strony FIFA, a także przerwanie dosyłu wszystkich pozostałych transmisji dla abonentów platformy TrueVisions.

Widzowie w Tajlandii mogą nadal oglądać transmisje meczów Mistrzostw Świata w Katarze za pośrednictwem płatnej platformy TrueVisions, ale kodowane w Irdeto i VideoGuard  są nadawane paśmie Ku.


Źródło: nationthailand.com  thethaiger.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

469 zł Więcej...