reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zaklęte rewiry” - premiera Teatru Telewizji w TVP1

dodano: 2023-01-04 15:08
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

Teatr Telewizji TVP W poniedziałek, 9 stycznia o godz. 21:05 w Jedynce premiera spektaklu „Zaklęte rewiry” w adaptacji i reżyserii Adama Sajnuka, na podstawie powieści Henryka Worcella pod tym samym tytułem.

Petrovych/TVP
Zaklęte rewiry TVP Teatr telewizji foto Petrovych TVP1 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po 11 latach od premiery teatralnej Adam Sajnuk przygotował telewizyjną realizację przedstawienia Teatru WarSawy.
Akcja dramatu rozgrywa się w latach 30. XX wieku w Krakowie. Młody chłopak ze wsi zatrudnia się jako pomywacz w restauracji hotelu „Pacyfik” i tam wspina się po szczeblach kelnerskiej kariery. Restauracja, w której pracuje, staje się symbolem zamkniętego świata, rządzonego bezwzględnymi zasadami walki o pozycję i przetrwanie.

Świat przedstawiony w „Zaklętych rewirach” i opisane wydarzenia z lat 30. ubiegłego wieku pozostają wciąż aktualne w kontekście współczesnej rzeczywistości, w której nadal ważne są hierarchiczne struktury i szalony pęd do kariery.

Widzowie stają się nie tylko widzami, lecz także „podglądaczami”, sędziami wydarzeń, uczestnikami wyścigu szczurów. Zmuszam w ten sposób odbiorców do głębszej refleksji i oceny – mówi reżyser Adam Sajnuk o roli publiczności w teatrze żywym. - W realizacji telewizyjnej widownia zostanie powiększona o tysiące tych, którzy zasiądą przed telewizorami w dniu premiery - dodaje. Tekst Worcella, na podstawie którego powstał spektakl Sajnuka, nie był wcześniej wystawiany na innych scenach. Jego inscenizacja opiera się na realistycznej fabule i błyskotliwych dialogach, a formą nawiązuje do performance’u.

Obsada:
Agata Piotrowska-Mastalerz (Michalina), Mateusz Banasiuk (Romek), Mariusz Drężek (Fornalski), Mateusz Znaniecki (Henek), Sebastian Cybulski (Adaś), Marek Kossakowski (Taras), Jakub Snochowski (Jędrek), Bartosz Adamczyk (Synaj), Maciej Skuratowicz (Albin), Jerzy Połoński (Ugor), Stanisław Banasiuk (Rotmistrz/Żyd/ Baron/ Mecenas/ Senator/Aktor) oraz muzycy: Michał Lamża – instrumenty klawiszowe, Piotr Aleksandrowicz – gitara, Wojciech Gumiński - kontrabas, Andrzej Kwiatkowski – perkusja.

Adaptacja tekstu i reżyseria: Adam Sajnuk
Realizacja telewizyjna: Marek Bik
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Muzyka: Igor Spolski, Michał Lamża
Choreografia: Jarosław Staniek Montaż: Piotr Zajączkowski


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...