reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ADB przedstawia router Wi-Fi 7 Cheetah

dodano: 2023-02-24 10:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ADB/satkurier.pl

ADB Cheetah Wi-Fi 7 Firma ADB zaprezentowała swój pierwszy router - a bardziej precyzyjnie bramę sieciową (gateway) - XGS-PON Wi-Fi 7. Model Cheetah łączy w sobie wszystkie kluczowe zalety Wi-Fi 7, takie jak zakres 320 MHz, modulację 4k-QAM, preamble puncturing i obsługę wielu połączeń. Nowe urządzenie ADB obsługuje przepustowość do 19 Gb/s, oferuje bardzo małe opóźnienia i zwiększoną pojemność dzięki efektywnemu wykorzystaniu pasma.

ADB
ADB Cheetah Wi-Fi 7


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cheetah, oparty na platformie Qualcomm® Networking Pro 1220, został zaprojektowany z myślą o nowych, zaawansowanych zastosowaniach i niesamowitych doświadczeniach, w tym współpracy wielu użytkowników w czasie rzeczywistym z wieloma urządzeniami, grach w chmurze, strumieniowaniu wideo i konferencjach oraz różnorodnych przyszłych aplikacjach VR.

Wyposażony w middleware epiCentro ADB, Cheetah odpowiada na kluczowe potrzeby dzisiejszych małych i średnich firm oraz wspólnot mieszkaniowych. Posiada zaawansowany mechanizm QoS, aby zapewnić optymalne dostarczanie danych dla najbardziej wymagających aplikacji biurowych/korporacyjnych. To, w połączeniu z obsługą kanału 320 MHz i implementacją technologii Multi-Link, daje wrażenia w czasie rzeczywistym z opóźnieniem bliskim zeru, co jest niezbędne dla grania w chmurze lub strumieniowania VR.

Cheetah zapewnia solidną komunikację site-to-site (VPN), bezpiecznie łącząc pracowników pracujących w różnych oddziałach. Zapewnia niezawodne połączenie dla osób pracujących zdalnie, dzięki czemu wideokonferencje mogą odbywać się bez zawieszania i przerw. A jeśli z jakiegokolwiek powodu domyślne połączenie WAN przestanie działać, Cheetah automatycznie użyje mobilnego przełączania awaryjnego, aby nie zakłócać użytkownikom ich aktywności online.

Zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności każdej sieci domowej lub biurowej było nadrzędnym celem projektu Cheetah. Do tego celu użyto zaawansowaną tarczę, więc niezależnie od tego, czy jest to praca zdalna, edukacja online, aktywność społeczna, zakupy czy rozrywka online, użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie surfując po Internecie.

Co więcej, dzięki bezprecedensowej wydajności sieci Wi-Fi 7 obejmującej praktycznie każdy zakątek domu lub biura, użytkownicy mogą cieszyć się pełnym potencjałem gigabitowego doświadczenia w całym domu i jednocześnie przesyłać strumieniowo wideo 4K lub 8K do wielu urządzeń.

Dla użytkowników, którzy chcą mieć stały wgląd w to, co dzieje się w ich sieci, ADB oferuje intuicyjną aplikację i-CAN Home. Jest to wydajne narzędzie do konfiguracji i zarządzania siecią domową/biurową, które pomaga również w instalacji Cheetah. A jeśli coś pójdzie nie tak, pełni rolę pierwszej linii obsługi klienta i prowadzi właścicieli domów do właściwych rozwiązań.

Dla operatorów chcących zapewnić profesjonalne i proaktywne wsparcie swoim klientom, w tym użytkownikom Cheetah, ADB oferuje epiCure. To narzędzie do monitorowania i rozwiązywania problemów, które umożliwia biurom technikom natychmiastową pomoc. Dzięki epiCure wizyty domowe techników i wymiany CPE są znacznie zredukowane, tak samo jak koszty obsługi klienta, a przestoje serwisowe są krótsze.
 

- Cheetah zapoczątkowuje nową erę łączności i szerokopasmowego dostępu premium, który docenią przede wszystkim małe i średnie firmy, a także najbardziej wymagający użytkownicy szerokopasmowego internetu w domach. Łączy w sobie wszystkie innowacje standardu Wi-Fi 7, co stanowi ogromny krok w kierunku wielogigabitowych prędkości, inteligentnego wykorzystania całej przepustowości sieci Wi-Fi i zmniejszenia opóźnień niemal do zera - powiedział Radek Piorek, Head of Broadband Product Group, ADB.

Próbki Cheetah będą dostępne do testów w drugiej połowie 2023 roku.

Cheetah został zaprezentowany na targach MWC 2023 w Barcelonie, od 27 lutego do 2 marca, na stoisku Qualcomm 3E10, w hali 3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...