reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koncert „Pamięć i przyszłość” w TVP Historia

dodano: 2023-04-18 14:00 | aktualizacja: 2023-04-19 19:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Historia

TVP Historia koncert pamiec i-przyszłość getto  360px W środę, 19 kwietnia w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim Telewizja Polska zaprasza na transmisję koncertu zorganizowanego przez Muzeum Getta Warszawskiego. Wystąpią artyści: Młodzieżowej Orkiestry Polsko-Izraelskiej z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Jerusalem Academy of Music and Dance pod batutą Anny Sułkowskiej-Migoń, Polski Narodowy Chór Młodzieżowy oraz tenor Pavlo Tolstoy. Początek transmisji koncertu „Pamięć i przyszłość” o godzinie 20:00 w TVP Historia i TVP Historia2.

TVP
TVP Historia koncert pamiec i przyszłość getto 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W związku z 80. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim Muzeum Getta Warszawskiego zrealizowało pomysł na projekt Młodzieżowej Orkiestry Polsko-Izraelskiej. Zwieńczeniem prac orkiestry będzie uroczysty koncert symfoniczny „Pamięć i przyszłość” wykonany w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. 

- Koncert to nie tylko spotkanie młodych muzyków z Polski i Izraela służące budowaniu wzajemnego szacunku dla wspólnej wielowiekowej historii, jego nadrzędną ideą jest przełamywanie barier i stereotypów, budowanie nowych relacji między młodym pokoleniem Polaków i Żydów, dlatego też – pamiętając o przeszłości – zagramy koncert dla przyszłości - historii

– podkreślił Albert Stankowski, Dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego. 


Uroczysty koncert jest wyrazem hołdu dla wszystkich polskich i żydowskich ofiar niemieckiego terroru w czasie II wojny światowej.
Szczególną wartością tego projektu jest zaproszenie do orkiestry młodych, profesjonalnie wykształconych muzyków, gwarantujących najwyższy możliwy poziom wykonawczy. Muzycy zostali wyłonieni przez dwie instytucje, które zaangażowały się w tworzenie orkiestry polsko-izraelskiej: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz Konserwatorium Jerusalem Academy of Music and Dance, pod nadzorem i kierownictwem wybitnej polskiej dyrygentki Anny Sułkowskiej-Migoń. Do projektu dołączył również Polski Narodowy Chór Młodzieżowy. 

Artyści zaprezentują dwa utwory.
W pierwszej części koncertu usłyszymy prawykonanie „Tenebrae” światowej sławy kompozytorki Elżbiety Sikory. Utwór ten został zamówiony specjalnie na tę okazję przez Muzeum Getta Warszawskiego. W drugiej części wieczoru artyści wykonają VIII Symfonię „Kwiaty polskie” op. 83 Mieczysława Weinberga. To uznane na świecie dzieło muzyczne kompozytor stworzył do słów poematu Juliana Tuwima. Utwory poprzedzi modlitwa światowej sławy Kantora Israela Nachmana Turgemana, który wykona Kadysz oraz modlitwę El Malei Rachamim. 

Koncert poprowadzą Agata Konarska z TVP oraz Aleksander Laskowski z Muzeum Getta Warszawskiego. 

Koncert „Pamięć i przyszłość” – transmisja w środę, 19 kwietnia o godz. 20:00 w TVP1, TVP Historia i TVP Historia2.
Koncert będzie realizowany  i rejestrowany z dźwiękiem stereo oraz Dolby Atmos 5.1.4.  Emisja będzie także w TVP 1. Dźwięk Dolby Atmos będzie dostępny w TVP1 w NTC (naziemnej telewizji cyfrowej). Emisja I części koncertu „Pamięć i przyszłość” od godziny 23:10 , a drugiej od 0:23.

Emisja także w TVP Polonia w środę, 19 kwietnia, cz. 1 godz. 22:35 oraz cz. 2 godz. 23:35.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...