reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Poradnik: Jak dostarczyć światłowód do wszystkich telewizorów w domu?

dodano: 2023-05-17 14:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Fracarro/satkurier.pl

Fracarro FTTH OPT PDM MINI 360px Włoska firma Fracarro ma rozwiązanie pozwalające na dostarczenie światłowodu do wszystkich telewizorów w domu. Na włoskim rynku (w Polsce niekoniecznie) są dostępne są odbiorniki optyczne z serii OPT PDM firmy Fracarro, umożliwiające korzystanie ze światłowodu w dowolnym miejscu w domu. Istnieją dwie wersje: OPT PDM MINI i OPT PDM SCA.

Fracarro
Fracarro FFTH światłowód OPT PDM 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dla światłowodowych systemów FTTH (Fibre To The Home) Fracarro stworzyło nową gamę zminiaturyzowanych odbiorników serii OPT PDM, które pozwalają tworzyć światłowodowe systemy dystrybucji telewizji satelitarnej w małych lub średnich budynkach.

Rozwiązanie firmy Fracarro ma na celu doprowadzenie sygnału światłowodowego do wszystkich gniazd w domu, przesyłając go bezpośrednio z zwrotnicy budynkowej (QDSA), bez konieczności stosowania tradycyjnych odbiorników optycznych.

W ten sposób nawet najmniejsze systemy, takie jak domy jednorodzinne czy dwurodzinne, mogą cieszyć się wszystkimi zaletami światłowodu, z gwarancją elastycznego systemu, otwartego na przyszły rozwój technologiczny, wolnego od zakłóceń elektromagnetycznych i

Potencjał OPT PDM jest niezwykły, ponieważ pomimo ich bardzo małych rozmiarów, są one pod każdym względem pełnopasmowymi odbiornikami zdolnymi do dystrybucji sygnałów telewizyjnych i satelitarnych (IF-IF), zarządzając do 8 gniazd dla każdego podłączonego nadajnika optycznego.

Odbiorniki są na tyle małe, że można je zainstalować nawet w puszce podtynkowej, można je wykorzystać na dwa sposoby:
  • jako gniazdo terminala (wersja OPT PDM MINI)
  • jako obsługa starego typu telewizora lub odbiornika TV/Sat (wersja OPT PDM MINI lub SCA), w zależności od projektu instalacji.
Schemat instalacji i zastosowania OPT-PDM


W przypadku instalacji w puszce podtynkowej światłowód wychodzący z rozdzielnicy mieszkania zostanie podłączony bezpośrednio do zminiaturyzowanego odbiornika optycznego. Wtedy sygnał zostanie przetworzony na elektryczny, dzięki czemu będzie można go wykorzystać korzystając ze złącza F w gnieździe.

Jeżeli system wykonany jest w całości ze światłowodu, odbiornik OPT PDM może być montowany na zewnątrz, w pobliżu telewizora, podłączony do domowego gniazdka patchcordem optycznym SC/APC oraz do telewizora kablem koncentrycznym.

To rozwiązanie ma tę zaletę, że jest bardzo elastyczna, ponieważ dzięki zminiaturyzowanemu odbiornikowi optycznemu telewizor można podłączyć do dowolnego gniazdka w domu.

Odbiorniki optyczne OPT PDM firmy Fracarro charakteryzują się tym, że są pasywne i dlatego nie wymagają żadnego zasilania. Dlatego mogą być instalowane w małych przestrzeniach, bez żadnych ograniczeń, gwarantując dużą elastyczność użytkowania.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...