reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 tys. funtów grzywny za piractwo Sky Sports

dodano: 2023-06-12 11:22 | aktualizacja: 2023-06-12 16:29
autor: Dr. Hack | źródło: Sky Business

Sky Deutschland czaszka piractwo piracy 360px Po sądowym postępowaniu podjętym przez brytyjską platformę Sky (UK), nakazano licencjobiorcy - pubowi w Dundee w Szkocji zapłacenie 10 000 funtów (GBP) odszkodowania za naruszenie praw autorskich Sky poprzez nielegalne pokazywanie transmisji z angielskiego kanału Sky Sports w pubie.

satkurier.pl
Sky Deutschland czaszka piractwo piracy 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky wnioskował i otrzymał werdykt w Court of Session [sąd w Edynburgu], który uniemożliwia licencjobiorcy (pubowi) i każdemu działającemu w jego imieniu naruszanie praw autorskich Sky poprzez pokazywanie transmisji sportowych z stacji Sky bez odpowiedniej licencji komercyjnej. Licencjobiorca został zobowiązany do zapłacenia odszkodowania w wysokości 10 000 funtów plus odsetki, a także musi pokryć koszty poniesione przez Sky.

Podano do wiadomości siedzibę i licencjobiorcę: Snug Bar 75, Church Street, Dundee, Angus DD3 7HP – Brian Scrimgeour (DPM).

Brytyjski Sky wyjątkowo stara się angażować w ochronę pubów, które inwestują w legalne subskrypcje Sky Sports, by pokazywać transmisje piłkarskie. Sky jest zobowiązany do odwiedzania wszystkich licencjonowanych lokali zgłoszonych przez urzędników i/lub organizacje, by nie pokazywać tych transmisji w sposób nielegalny (z innych platform lub z pirackiego streamingu, a także z prywatnych dekoderów (wtedy abonament jest dużo niższy). Dlatego Sky systematycznie organizuje „wizyty” w setkach pubów każdego tygodnia w miastach w całej Wielkiej Brytanii.

Puby, które nadal emitują treści z Sky UK nielegalnie, łamią prawo i są narażone na przyłapanie, co może skutkować nakazaniem licencjobiorcom zapłaty znacznych szkód i kosztów prawnych na rzecz Sky i / lub utratą osobistej licencji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...