reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat oddaje Bigblu detaliczną sprzedaż Internetu satelitarnego [wideo]

dodano: 2023-06-15 19:45 | aktualizacja: 2023-06-16 11:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat Internet satelitarny nie będzie już oferowany w sprzedaży detalicznej bezpośrednio przez firmę Eutelsat. Francuski operator osiągnął porozumienie w sprawie sprzedaży detalicznej działalności szerokopasmowej w Europie doświadczonemu operatorowi prywatnemu. Eutelsat sprzedaje swoje detaliczne usługi szerokopasmowe w Europie. Wyprzedaż obejmuje udziały w Bigblu Broadband i podobne operacje detaliczne w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, na Węgrzech i w Grecji.

Bigblue.pl
Bigblue polska Eutelsat logo 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat walczył o zdobycie znacznej akceptacji klientów dla swojej działalności detalicznej. Zrezygnował z oferty KaSat (EuroBroadband, który sprzedał w 100 proc. firmie Viasat w kwietniu 2021 r., po tym, jak od listopada 2020 r. był w partnerstwie z Viasat).

Eutelsat twierdzi, że sprzedaje swoją działalność detaliczną „doświadczonemu prywatnemu operatorowi”.

Kiedy Eutelsat kupił Bigblu w 2020 roku, miał około 50.000 abonentów (detalicznych i biznesowych). Od tego czasu niewiele urosło.
Bigblue działa w Polsce - strona domowa.

Eutelsat jest w końcowej fazie fuzji z OneWeb.
Wyprzedaż nie obejmuje działalności detalicznej Eutelsat w Afryce.

- Zbycie jest następstwem znacznego sukcesu hurtowego modelu wejścia na rynek Eutelsatu polegającego na dystrybucji satelitarnej przepustowości szerokopasmowej w Europie, wspartego dużymi umowami hurtowymi podpisanymi z Orange (Francja), TIM (Włochy), Hispasat (Hiszpania) i Swisscom (Szwajcaria) za przepustowość satelity Eutelsat KONNECT na swoich rynkach. Prywatny operator stanie się również dystrybutorem hurtowym na istniejących rynkach

- czytamy w oświadczeniu spółki Eutelsat.

- Strategia ta zostanie dodatkowo wzmocniona przez wejście do eksploatacji KONNECT VHTS spodziewane w drugiej połowie 2023 r., z 230 wiązkami w Europie i regionie MENA, reprezentującymi przepustowość pasma Ka na poziomie 500 Gb/s, z możliwością dostosowania do zapotrzebowania i specyficznych potrzeb w każdym kraj. Ważni europejscy operatorzy telekomunikacyjni np. Orange, TIM lub Swisscom. już zabezpieczyli wiążące zobowiązania dotyczące części tej przyrostowej przepustowości, potwierdzając zdolność KONNECT VHTS do zapewnienia atrakcyjnego i konkurencyjnego rozwiązania szerokopasmowego dla regionów Europy o niedostatecznym zasięgu

- można przeczytać w komunikacie Eutelsatu.


Bigblu Broadband zajmuje się sprzedażą systemów Eutelsat Tooway i SkyLogic.
Bigblu jest notowany na giełdzie i w swoich najnowszych wynikach (za rok kończący się 30 listopada 2022 r.) odnotował łączne przychody (wzrost o 15,1 proc.) do 31,2 mln GBP. Całkowita liczba klientów na koniec okresu wynosiła 59 300 (rok budżetowy 2021: 58 800), z czego Australazja reprezentuje 51 500 klientów (87 proc.). Innymi słowy, baza klientów spoza Australii (konsumentów i przedsiębiorców) liczyła tylko około 8 000.

Inne rynki, na których działa Bigblu, to relacje z Telenor w Norwegii i Kacific Satellite w Nowej Zelandii.

 

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...