reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat przedłuża pracę 4 satelitów

dodano: 2023-06-21 10:43 | aktualizacja: 2023-06-21 12:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: Intelsat/SpaceLogistics

Intelsat logo white 360px Operator satelitarny Intelsat zamówił drugą kapsułę Mission Extension Pod (MEP) od firmy SpaceLogistics należącej Northrop Grumman Corp., która ożywi kolejnego satelitę Intelsat, zapewniając nieprzerwane usługi wielu klientom, bez potrzeby wynoszenia nowego satelity na orbitę. Nowa umowa to już 4. umowa z SpaceLogistics, po zamówieniu jednego MEP w kwietniu 2023 r. i dwóch pojazdów Mission Extension Vehicle (MEV), które są już w służbie z satelitami Intelsat.

intelsat.com
MEP (Mission Extension Pod)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
 

- Intelsat jest liderem branży w zakresie zrównoważonego rozwoju przestrzeni kosmicznej, a SpaceLogistics jest jego istotną częścią

- powiedział Bruno Fromont, dyrektor ds. technologii Intelsat.

- Nieustannie szukamy sposobów, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi, a także pozostać dobrymi zarządcami środowiska kosmicznego. To zaangażowanie w dalszym ciągu buduje nasze unikalne możliwości „samoubezpieczenia” w kosmosie i jest kolejnym krokiem w kierunku uwolnienia potencjału przyszłych zastosowań usług na orbicie.


„Jet pack” MEP zostanie zainstalowany przez zrobotyzowany pojazd MRV firmy SpaceLogistics na jeszcze nieokreślonym satelicie Intelsat (możliwe, że chodzi o satelitę Intelsat 906 na pozycji 64°E) działającym na orbicie geosynchronicznej, zapewniając ciągłość usług satelitarnych przez co najmniej 6 lat, począwszy od 2026 r. Zarówno MEP, jak i MRV zakończyły krytyczne przeglądy projektu, są w trakcie montażu i testowania oraz zbliżają się do uruchomienia.

Ten niedawny zakup jest drugim w tym roku, kontynuującym dziedzictwo firmy Intelsat w zakresie zrównoważonego rozwoju w przestrzeni kosmicznej, zapoczątkowane po raz pierwszy w 2020 r., kiedy pojazd Mission Extension Vehicle (MEV-1) firmy SpaceLogistics wykonał pierwsze w historii komercyjne dokowanie statku kosmicznego na orbicie z Intelsatem 901 (IS-901). Ta misja przedłużyła żywotność Intelsat 901 (IS-901 na pozycji 27,5°W) o kolejne 5 lat. W 2021 roku drugi pojazd Mission Extension Vehicle (MEV-2) zaczął świadczyć podobne usługi przedłużające żywotność satelity Intelsat 10-02 (0,8°W).
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...