reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ideal World w fatalnej sytuacji

dodano: 2023-07-03 20:08
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Ideal World Po 23 latach znika z anteny brytyjski nadawca Ideal World, który 3 lipca 2023 r. musiał zawiesić transmisję po nieudanej próbie sprzedaży marki. Widzowie oglądający kanały Ideal World HD i Ideal Extra na platformach Sky UK, Freesat i w niekodowanym przekazie (FTA) z satelity Astra 2G (28,2°E) są witani planszą informacyjną. Nadawca ma nadzieję wznowić emisję.

idealworld.tv
Ideal World


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przerwa w nadawaniu jest spowodowana nieudaną próbą znalezienia nowego kupca. Firma Kroll zajmująca się doradztwem finansowym i ryzykiem zaapelowała do zainteresowanych nabywców o zgłaszanie się do zeszłego piątku. Firma nie komentuje dalej sprawy. Teraz emisja programu została zastąpiona statyczną planszą.

Brytyjski ITV miał wieloletnią umowę z Ideal World, ale wycofał się z projektu. W zeszłym miesiącu Ideal World został usunięty bez powiadomienia w sieci Virgin Media, a transmisje na żywo zostały zastąpione wcześniej nagranymi programami. Teraz plansza zastąpiła programy powtórkowe.

Trudne 18 miesięcy dla Ideal World.
Kanał wystartował 17 kwietnia 2000 r. ze studia Peterborough i niedługo później wszedł do naziemnej platformy Freeview, stając się jednym z najlepiej odbieranych kanałów telezakupowych. Na początku 2022 r. były właściciel Aurelius rozpoczął sprzedaż swoich aktywów, sprzedając siostrzaną firmę Create & Craft dla grupy Hochanda, a także sprzedając swój wieloletni numer kanału 22. na Freeview, zanim odstąpił pozostałą część firmy inwestorowi Hamishowi Morjaria.

Ideal World był ostatnio pod kontrolą Chess Valley Group i SDI Retail, spółki zależnej Sports Direct, która pod koniec maja br. przejęła znaczne udziały w biznesie.

Parametry techniczne Ideal World HD: (plansza informacyjna)
Astra 2G (28,2°E)
tp. 103 (11,670 GHz, pol. H, SR: 23000, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK)
Kodowanie: brak ( FTA )

Parametry techniczne Ideal Extra: (plansza informacyjna)
Astra 2G (28,2°E)
tp. 97 (11,582 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK)
Kodowanie: brak ( FTA )
 
Plansza informacyjna na kanałach Ideal World HD i Ideal Extra


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...