reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jest koncesja KRRiT dla Radia TOK FM na kolejne 10 lat

dodano: 2023-07-05 12:52 | aktualizacja: 2023-07-05 16:20
autor: Jerzy Kruczek | źródło: www.tokfm.pl/KRRiT/satkurier.pl

Radio Tok FM „Mikrofon Tok FM” Radio TOK FM poinformowało, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję na nadawanie dla tej rozgłośni. Dotychczasowa zgoda obowiązywała do 3 listopada br. Kolejna dotyczy następnych 10 lat. - Z naszych informacji wynika, że koncesja została przegłosowana stosunkiem głosów 5:0 - czytamy w stronie internetowej Radia TOK FM.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Co będzie się działo dalej w tej sprawie?
1. W dniu podjęcia uchwały lub dzień później KRRiT wysyła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej pismo z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie parametrów technicznych dla rekoncesji.
2. UKE wydaje postanowienie z parametrami technicznymi dla koncesji.
3. W celu przyśpieszenia procesu wydania koncesji, spółka wysyła pismo do KRRiT z akceptacją parametrów zawartych w postanowieniu UKE.
4. KRRiT po akceptacji parametrów winna wydać koncesję (okres oczekiwania jest różny).

Radio TOK FM wniosek o przedłużenie koncesji na nadawanie złożyło w październiku 2022 roku. W międzyczasie przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski, wszczął z urzędu postępowanie w sprawie ukarania Radia TOK FM.

Jak poinformowano, „wynikiem postępowania, w którym stwierdzono naruszenie przez Spółkę Inforadio Sp. z o.o. art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez rozpowszechnienie w programie TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne, audycji pt. „Pierwsze śniadanie w TOK - u”, wyemitowanej w dniu 7 czerwca 2022 r., o godz. 6:40, propagującej działania sprzeczne z prawem, poglądy i postawy sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym oraz zawierającej treści nawołujące do nienawiści i treści dyskryminujące”.

Wypowiedzi dotyczyły podręcznika „Historia i teraźniejszość” profesora Wojciecha Roszkowskiego. W toku postępowania ustalono, że „w audycji poniżono i naruszono godność ofiar II Wojny Światowej, w tym Żydów. Pojawiły się w niej treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści z uwagi na poglądy polityczne. Użyto obraźliwych, stygmatyzujących określeń wobec prof. Wojciecha Roszkowskiego, przez co naruszono jego godność zagwarantowaną konstytucyjnie”.

Nałożona kara wynosiła 80 tys. zł, a nadawca Radia TOK FM złożył odwołanie od decyzji KRRiT.

Aktualizacja:
KRRiT potwierdziła, że 5 lipca br. jednogłośnie rozstrzygnęła wniosek w sprawie udzielenia spółce Inforadio Sp. z o.o. koncesji na kolejny okres 10 lat, na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze wyspecjalizowanym informacyjno-publicystycznym pod nazwą „TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne”.

Stacje nadawcze: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Płock, Poznań, Radom, Rzeszów, Siemianowice Śląskie, Szczecin, Tarnowskie Góry, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zduńska Wola.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...