reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec firmy Triax

dodano: 2023-07-06 17:29 | aktualizacja: 2023-07-07 13:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polaris/Triax/satkurier.pl

Triax To koniec duńskiej firmy Triax - dostawcy produktów do odbioru i dystrybucji sygnałów telewizyjnych i radiowych. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, pomimo konstruktywnych negocjacji i dialogów, właścicielom Polaris Private Equity i Velatia Group nie udało się znaleźć rozwiązania zapewniającego płynność dalszego działania firmy Triax. W związku z tym do sądu upadłościowego w Horsens złożony został wniosek o jej likwidację.

Triax
Triax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polaris Private Equity IV K/S nabył Triax A/S w 2015 roku i od tego czasu wspierał firmę kilkoma podwyższeniami kapitału. W 2020 roku Polaris pozyskał nowych inwestorów z wiedzą branżową - Velatia Group - do grupy właścicielskiej stojącej za Triax, która następnie zakończyła fuzję z Ikusi Multimedia pod nowym kierownictwem oraz wdrożyła nową strategię i plan kapitałowy. Działania obejmowały reorganizację grupy Triax i poprawę efektywności, napędzanie synergii i redukcję kosztów, co pozwoliło spółce osiągnąć dodatni zysk operacyjny (EBITDA) w pierwszej połowie 2023 roku.

Triax został jednak poddany znaczącym negatywnym reperkusjom COVID-19, co pociągnęło za sobą rozległe wyzwania w łańcuchu dostaw oraz rosnącą inflację. Nadto branża światłowodowa przeszła szybkie zmiany kładąc rosnącą presję na podstawową działalność firmy. Dlatego też nie udało się znaleźć rozwiązania ani dokończyć restrukturyzacji firmy, pomimo lepszych wyników. W związku z tym zarząd podjął decyzję, by złożyć wniosek o likwidację firmy Triax.

Triax - którego historia sięga 1949 roku - ma siedzibę, bazę produkcyjną i badawczo-rozwojową w Hornsyld w Danii. W jej ramach działa 9 międzynarodowych spółek zależnych zajmujących się sprzedażą.

Źródło: polarisequity.dk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...