reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec firmy Triax

dodano: 2023-07-06 17:29 | aktualizacja: 2023-07-07 13:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polaris/Triax/satkurier.pl

Triax To koniec duńskiej firmy Triax - dostawcy produktów do odbioru i dystrybucji sygnałów telewizyjnych i radiowych. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, pomimo konstruktywnych negocjacji i dialogów, właścicielom Polaris Private Equity i Velatia Group nie udało się znaleźć rozwiązania zapewniającego płynność dalszego działania firmy Triax. W związku z tym do sądu upadłościowego w Horsens złożony został wniosek o jej likwidację.

Triax
Triax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polaris Private Equity IV K/S nabył Triax A/S w 2015 roku i od tego czasu wspierał firmę kilkoma podwyższeniami kapitału. W 2020 roku Polaris pozyskał nowych inwestorów z wiedzą branżową - Velatia Group - do grupy właścicielskiej stojącej za Triax, która następnie zakończyła fuzję z Ikusi Multimedia pod nowym kierownictwem oraz wdrożyła nową strategię i plan kapitałowy. Działania obejmowały reorganizację grupy Triax i poprawę efektywności, napędzanie synergii i redukcję kosztów, co pozwoliło spółce osiągnąć dodatni zysk operacyjny (EBITDA) w pierwszej połowie 2023 roku.

Triax został jednak poddany znaczącym negatywnym reperkusjom COVID-19, co pociągnęło za sobą rozległe wyzwania w łańcuchu dostaw oraz rosnącą inflację. Nadto branża światłowodowa przeszła szybkie zmiany kładąc rosnącą presję na podstawową działalność firmy. Dlatego też nie udało się znaleźć rozwiązania ani dokończyć restrukturyzacji firmy, pomimo lepszych wyników. W związku z tym zarząd podjął decyzję, by złożyć wniosek o likwidację firmy Triax.

Triax - którego historia sięga 1949 roku - ma siedzibę, bazę produkcyjną i badawczo-rozwojową w Hornsyld w Danii. W jej ramach działa 9 międzynarodowych spółek zależnych zajmujących się sprzedażą.

Źródło: polarisequity.dk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...