reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Niemczech ruszyło radio zasilane sztuczną inteligencją

dodano: 2023-07-19 20:52
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com/radioszene.de

Absolut Radio AI Nadawca radiowy Antenne Deutschland uruchomił pierwszą w Niemczech ogólnokrajową stację radiową zasilaną sztuczną Inteligencją (AI). Sztuczny głos o nazwie kAI pełni rolę gospodarza, prowadząc słuchaczy przez największe hity muzyki pop i dance z ostatnich 10 lat i informując o technologii AI, jej zastosowaniu, korzyściach i ograniczeniach.

absolutradio.de
Absolut Radio AI


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Absolut Radio AI można odbierać za pośrednictwem aplikacji Absolut Radio, na wszystkich głównych portalach streamingowych i bezpośrednio na stronie internetowej absolutradio.de/ai/player.

kAI jest nie tylko moderatorem, który prowadzi słuchacza przez popowe i taneczne hity ostatnich 10 lat. kAI również wyjaśnia. AI chce delikatnie przybliżyć nową technologię osobom zainteresowanym tematem „sztucznej inteligencji” i wyjaśnić zarówno przeznaczenie, jak i zalety. W trakcie programu kAI opowiada o tym, jak wszechstronnie można wykorzystać sztuczną inteligencję, jak działa i gdzie są jej granice. Stacja obsługuje szeroką grupę docelową od 14 do 49 lat.
 

Absolut Radio AI to znaczący krok dla całego niemieckiego krajobrazu radiowego. Przyszłość radia jest obecnie na nowo definiowana - otwiera nowe możliwości i różnice w naszych programach. I mówiąc od razu - nikt nie musi się martwić o swoją pracę u nas. Miejsca pracy nie zostaną utracone, ale znacznie się zmienią. Sztuczna inteligencja nie sprawi, że staniemy się zbędni, ale sprawi, że będziemy bardziej wydajni i mądrzejsi

- powiedział dyrektor generalny Antenne Deutschland, Mirko Drenger.


Stację radiową AI dla Antenne Deutschland stworzył niemiecki dostawca usług Radio.Cloud. Nadawca będący wspólnym przedsięwzięciem Media Broadcast i Absolut chce stale poszerzać zawartość programową i funkcje techniczne rozgłośni.

Źródło: broadbandtvnews.com  radioszene.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...