reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor klonuje platformę. Będzie migracja?

dodano: 2023-07-21 20:12
autor: RO | źródło: parabola.cz

Trikolor Operator rosyjskiej platformy satelitarnej Trikolor rozszerza zasięg terytorialny swojej transmisji, która pierwotnie docierała do widzów na Syberii. Transpondery tej usługi DTH z satelity Express AT1 (56°E) zostały przełączone z wiązki wschodniej na szeroką. Dzięki temu transmisję rozszerzono do całej Federacji Rosyjskiej, a także części Europy Wschodniej (w tym Polski, Czech, Słowacji).

Trikolor
Trikolor platforma tricolor tv 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dostawca największej rosyjskiej platformy płatnej telewizji przełączył swoje transpondery na pozycji 56°E z wiązki Eastern do wiązki Wide. Jednocześnie aktywował kilka dodatkowych multipleksów w wiązce szerokiej Wide.

W związku z rozpoczęciem dystrybucji moskiewskich wersji kanałów federalnych (w przesunięciu czasowym 0h) można wnioskować, że Trikolor przeprowadzi się z obecnej pozycji 36°E na 56°E. Informacja nie została jeszcze potwierdzona przez operatora.

Faktem jest, że od 5 tygodni transpondery Trikolor na satelitach Eutelsat 36B/36C (36°E) są zakłócane przez nieznanych sprawców i wciąż nie ma rozwiązania tego problemu.
Wydaje się bardzo prawdopodobne, że platforma opuści 36°E, a swoje usługi dla abonentów na Syberii i ogólnie całej Rosji będzie realizować z pozycji orbitalnej 56°E. Ten ruch pozwoliłby zakończyć współpracę z zachodnią firmą, tj. francuskim operatorem Eutelsat.  

Trikolor Sibir na satelicie Express AT1 (56°E) używa wyłącznie transponderów w polaryzacji kołowej lewoskrętnej. Łącznie wydzierżawił 19 tp. od rosyjskiego operatora RSCC. Inni klienci, którzy korzystają z tego satelity, to NTV Plus Wostok i nowa platforma Russkij Mir dla zaanektowanych przez Rosję ukraińskich terytoriów.

Co ciekawe, Trikolor Sibir z pozycji 56°E nie jest zakłócany przez hakerów.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...