reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Licencje Orange Sport 3 i 4 na nowe kanały. Już od września?

dodano: 2023-07-21 21:18
autor: RO | źródło: parabola.cz

orange sport slovakia 360px.jpg Licencje niedziałających czeskich kanałów Orange Sport 3 i Orange Sport 4 zostaną użyte do nowych projektów satelitarnych spółki O2 TV s.r.o.. Tak wynikło z posiedzenia regulatora medialnego RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání), które odbyło się 18 lipca 2023 roku.

Orange Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orange Sport 3 i Orange Sport 4 to były ekskluzywne kanały sportowe nieistniejącej już platformy satelitarnej Orange TV cez satelit, nadawanej przez satelitę Eutelsat 16A (16°E).

Po zamknięciu kanałów i usługi DTH, licencje były zawieszone w celu późniejszego wykorzystania w innych projektach. Dla nadawców to bardzo opłacalne rozwiązanie, ponieważ modyfikacja wcześniej wydanej licencji kosztuje 20 tys. koron, a wydanie nowej - 90 tys. koron.

Na ostatnim posiedzeniu RRTV wydało zielone światło na wznowienie emisji Orange Sport 3 i Orange Sport 4 od 1 września 2023 roku. Była to decyzja udzielona zgodnie z wnioskiem właściciela koncesji, spółki O2 TV s.r.o..

Choć firma O2 TV s.r.o. wnioskowała o zmianę nazw stacji na O2 Sport7 i O2 Sport8 oraz zawężenie zasięgu terytorialnego do Słowacji, to regulator nie udzielił tej zgody, ponieważ nie została wprowadzona opłata administracyjna w wysokości 20 tys. koron w wyznaczonym terminie. Opłata wynika ze zmiany danych zgodnie z wnioskiem o wydanie zezwolenia na nadawanie sygnału telewizyjnego.

W rzeczywistości oznacza to, że programy mogą wznowić emisję, ale na razie pod oryginalnymi nazwami Orange Sport 3 i Orange Sport 4.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...