reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Będzie wspólny satelita operatorów Eutelsat i Thaicom

dodano: 2023-08-07 14:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat.com/Thaicom

Eutelsat Thaicom satelita operator sat 360px Nowy satelita definiowany programowo (SDS) będzie operował nad Azją na pozycji orbitalnej 119,5°E. Operatorzy Eutelsat i Thaicom porozumieli się w sprawie nowego satelity telekomunikacyjnego, którego będą wspólnie eksploatować (po połowie pojemności). Na razie nie podano która rakieta wyniesie tego satelitę na orbitę.

Thaicom
Thaicom to partner with Eutelsat satelita 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Eutelsat Communications poprzez swoją spółkę zależną Eutelsat Asia PTE. LTD podpisał umowę partnerską z Space Tech Innovation Limited (STI), spółką zależną Thaicom, tajskiego operatora satelitarnego, dla budowy i eksploatacji satelity SDS.

W ramach tego partnerstwa Eutelsat rozszerzy swoje usługi na cały kontynent azjatycki.
Eutelsat zobowiązał się do dzierżawy i świadczenia usług na połowie pojemności nowego satelity przez cały okres jego eksploatacji.

Najnowszy geostacjonarny satelita SDS zapewni STI i będzie jednym z satelitów nowej generacji oferujących natychmiastową modyfikację na orbicie i bezproblemową rekonfigurację, optymalizując wykorzystanie zasobów na orbicie z korzyścią dla operatora i klienta.

Satelita zostanie dostarczony w 2027 roku.

Nowy satelita pozwoli Eutelsatowi rozszerzyć swoje zasoby na orbicie o około 50 Gb/s dodatkowej przepustowości w Azji, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na łączność w regionie.

Eva Berneke, dyrektor generalny Eutelsat Communications, skomentowała:

- Strategiczne partnerstwo z Thaicom, mające na celu wykorzystanie pozycji 119,5° E, doskonale zlokalizowanej w celu obsługi całego regionu azjatyckiego, stanowi wielką szansę dla Eutelsat, a także innowacyjne podejście inwestycyjne. Jesteśmy przekonani o doświadczeniu Thaicom jako wiodącego operatora satelitarnego w Azji z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży i jego specjalistyczną wiedzą na rynku Azji i Pacyfiku. Ten satelita nowej generacji, w pełni kompatybilny z naszą przyszłą ofertą LEO-GEO, pozwoli Eutelsat odpowiedzieć na dynamiczny wzrost zapotrzebowania na łączność w regionie.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...