reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Odbiornik PULSe 4K Combo rev. II

dodano: 2023-08-29 14:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 5-6/2023

Odbiornik PULSe 4K Combo rev. II PULSe 4K rev. II to odbiornik Linux pracujący pod systemem operacyjnym Enigma 2. Jak sama nazwa wskazuje, jest to druga wersja odbiornika PULSe 4K, który umożliwia odbiór kanałów w rozdzielczościach SD, HD i UHD z kodekami wideo MPEG-2, MPEG-4 (H.264) i H.265 (HEVC). W standardzie odbiornik posiada jeden zintegrowany tuner DVB-S2X, a drugi to model plug and play (DVB-S2X lub combo DVB-C/T/T2).

Odbiornik PULSe 4K Combo rev. II


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
PULSe 4K rev. II napędzany jest przez 4-rdzeniowy procesor ARM o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, ma 8 GB pamięci flash i 2 GB RAM. Dostępny jest jeden czytnik kart kodowych, dwa gniazda na moduły CA oraz 4-cyfrowy, 7-segmentowy wyświetlacz. W porównaniu z pierwszą wersją, druga ma już dwa tunery w standardzie, nowy uniwersalny pilot, a odbiornik jest dystrybuowany z zainstalowanym oprogramowaniem i pełną konfiguracją.

Panel przedni i tylny

Na przednim panelu PULSe 4K rev. II znajduje się jeden podświetlany przycisk dotykowy, czujnik pilota oraz wspomniany wyświetlacz, który pokazuje czas lub numer programu. Pod otwieraną pokrywą znajduje się czytnik kart micro SD, port USB 2.0, jeden czytnik kart kodowych oraz dwa sloty na moduły CA. Podświetlany przycisk dotykowy świeci na niebiesko w trybie pracy i na czerwono w trybie czuwania. Jeśli komuś to przeszkadza, można to wyłączyć w ustawieniach. Możliwe jest również ustawienie intensywności podświetlenia samego wyświetlacza lub całkowite jego wyłączenie.

Na tylnym panelu znajdują się złącza wejścia LNB (tuner 1), wejścia LNB oraz pętli LNB (tuner 2). Gdyby to było combo, czyli połączenie tunera satelitarnego i naziemnego/kablowego, byłyby złącza LNB in ​​(tuner 1) oraz RF in i Loop out (tuner 2). Ponadto dostępne jest również optyczne wyjście audio S/PDIF, wyjście HDMI, port USB 2.0, gniazdo dla zewnętrznego zasilacza (12V/3A), złącze zewnętrznego czujnika podczerwieni oraz port Ethernet (RJ45). Jest też główny włącznik zasilania oraz gniazdo, do którego można włożyć dysk 2,5″ (HDD/SSD) o maksymalnej wysokości 15 mm.
 
PULSe 4K Combo rev. II - panel tylny

Pilot

Pilot dostarczany w standardzie ma większe wymiary w ergonomicznej, smukłej obudowie. Posiada matowe wykończenie chroniące przed odciskami palców. Oprócz podstawowych przycisków sterujących posiada również wszystkie niezbędne przyciski multimedialne takie jak MEDIA, SUB, PVR czy REC. Jest to uniwersalne sterowanie określane jako AB ALLTV. Współpracuje zarówno z odbiornikami PULSe 4K i PULSe 4K MINI, jak i z odbiornikami AB Cryptobox (4xx, 5xx, 6xx, 7xx i 8xx) czy AB TereBox 2T. Ponadto za pomocą tego pilota można również sterować podstawowymi funkcjami telewizora, takimi jak głośność, włączanie i wyłączanie.

Wnioski

PULSe 4K rev. II to bardzo ciekawy odbiornik na Linuksie działający pod popularnym systemem Enigma 2. Już w podstawowym wyposażeniu dostępny jest z dwoma gniazdami CI i dwoma tunerami, albo 2x DVB-S2X albo combo 1x DVB-S2X i 1x hybrydowy DVB-T/T2/DVB-C. Oprócz mocniejszego sprzętu i szeregu funkcji, takich jak PVR, timeshift, fastscan, nagrywanie na kartę micro SD, cena z pewnością może zachęcić do kupna. Jest ona znacznie niższa niż na początku sprzedaży PULSe 4K. Na pewno nie można zapomnieć, że programy można przesyłać strumieniowo przez sieć na urządzenia mobilne lub inne, a odbiornik pozwala także przeglądać strony internetowe czy uruchamiać transmisje obraz w obrazie (PiP) lub hybrydowe HbbTV. Oczywistą cechą jest również możliwość przeglądania treści multimedialnych z nośnika pamięci, dysku sieciowego czy oglądania filmów z YouTube’a.
 

Źródło: satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...