reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EBU: NTC powinna być dostępna w paśmie UHF co najmniej do 2040 roku

dodano: 2023-08-31 10:58
autor: Jan Borejko | źródło: EBU/satkurier.pl

EBU European Broadcasting Union Europejska Unia Nadawców Europejska Unia Nadawców (EBU) poinformowała, że docenia kompleksowe podejście przyjęte przez unijną Grupę ds. Polityki Spektrum Radiowego (RSPG), które obejmuje wszystkie aspekty możliwych zastosowań pasma UHF. Zdaniem EBU jest to kluczowa infrastruktura dla mediów publicznych nie tylko z technicznego punktu widzenia, lecz także z perspektywy społecznej. - Usługi nadawcze muszą zachować dostęp do pasma 470-694 MHz jeszcze długo po 2030 roku, a być może co najmniej do 2040 roku - uważa.

pasmo UHF EBU


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Zdajemy sobie sprawę z trudności tego zadania, biorąc pod uwagę różnorodność państw członkowskich Unii Europejskiej i popieramy wniosek RSPG, że jeden scenariusz może nie mieć zastosowania do wszystkich państw członkowskich. Obecne rozporządzenie zapewnia już wymaganą elastyczność dla różnych zastosowań i nie są konieczne żadne natychmiastowe zmiany regulacyjne - informuje Europejska Unia Nadawców.

EBU zauważa, że wszystkie scenariusze wykorzystania pasma UHF 470-694 MHz po 2030 roku omówione w projekcie opinii utrzymują wykorzystanie tego pasma w różnym stopniu przez usługi nadawcze. Mowa tu o naziemnej telewizji cyfrowej.
 

- Usługi nadawcze są dla mediów publicznych niezbędne, ponieważ zapewniają niekodowane treści i usługi wysokiej jakości, których celem jest informowanie, edukowanie i zapewnianie rozrywki każdemu obywatelowi, niezależnie od tego, gdzie się on znajduje. Wspierają także suwerenność narodową w dostarczaniu obywatelom rzetelnych informacji, niezbędnych w czasach kryzysu i sytuacjach nadzwyczajnych - twierdzi EBU.

EBU z zadowoleniem przyjmuje zrównoważone podejście zawarte w projekcie opinii przygotowanym przez RSPG.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...