reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekarta rozwiązała problemy z zakłóceniami

dodano: 2023-09-08 23:16
autor: RO | źródło: parabola.cz

satelity Już prawie ćwierć roku trwają ataki na rosyjskie platformy satelitarne, ale jest jeden operator, który dobrze sobie radzi z atakami na jego infrastrukturę. Chodzi o nadawaną usługę Telekarta przez satelitę Express 80 (80°E).

telekarta.tv
Telekarta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sygnały wszystkich transponderów platformy Telekarta działają stabilnie od kilku tygodni. Dlatego operator mógł zakończyć pomocniczą dystrybucję głównych stacji federalnych na częstotliwości 12,688 GHz w polaryzacji poziomej (H).

Od 7 września br. Telekarta zaprzestała dublowania Rossiya 1 (0h), NTV (0h), 5 Kanal (0h), Domashnij Telekanal (0h), TV3 Russia (0h), Perviy kanal (+4h), REN TV (+4h), NTV (+4h), Telekanal Zvezda (+4h), Rossiya 1 (+4h), Rossiya 1 (0h), Perviy kanal (+0h), Match!,  Karusel (0h), REN TV (0h), STS (0h), Telekanal Zvezda (0h), TNT (0h), Rossiya 24, Perviy kanal (+2h), Rossiya 1 (+2h), STS (+4h), TNT (+4h), Domashnij Telekanal (+4h) i Perviy kanal (4h).

Inne platformy DTC i DTH nadal mają problemy z zakłóceniami, które nieprzerwanie trwają od 12 czerwca 2023.
Trikolor i NTV Plus odniosły częściowy sukces na pozycji 36°E dzięki zawężeniu zasięgu rosyjskiej wiązki satelity Express AMU1, co z kolei spowodowało utratę sygnału w obwodzie królewieckim i przeniesieniem abonentów z tego regionu na satelitę Express-AT1 (56°E).

Zdecydowanie gorzej radzą sobie operatorzy platform MTS TV (DTH) i Sputnikowoje telewidenije STV (DTC) na satelicie ABS-2A (74,7°E) oraz transmisje dystrybucyjne rosyjskich nadawców do Europy z satelity Express-AM8 (14°W). Częściowo zwiększono odporność sygnału na zakłócenia, stosując modulację QPSK i FEC 1/2 dla multipleksów DVB-S2, ale podjęte działania nie rozwiązały problemu.

Celowe zakłócenia nie występują na satelicie Express AT1 (56°E), z którego dystrybuowane są Trikolor Sibir, NTV Plus Wostok i Russkij Mir.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...