reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sanah z utworem do „Akademii Pana Kleksa” [wideo]

dodano: 2023-09-11 11:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Agora/satkurier.pl

Sanah Jestem twoją bajką Akademia Pana Kleksa  Sony Music Entertainment „Jestem twoją bajką” to pierwszy utwór promujący film „Akademia Pana Kleksa”. Do piosenki wykonywanej przez Sanah powstał wyjątkowy, baśniowy teledysk, w którym artystka zabiera nas w podróż do najodleglejszych zakamarków naszej pamięci; w świat wyjątkowych, emocjonalnych przeżyć. Film „Akademia Pana Kleksa” na ekrany kin trafi 5 stycznia 2024 roku.

Sanah, fot. Sony Music Entertainment
Sanah Jestem twoją bajką Akademia Pana Kleksa  Sony Music Entertainment


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nieco starsi widzowie piosenkę „Jestem twoją bajką” znają już z wykonania Zdzisławy Sośnickiej, ale dla większości młodszego pokolenia prawdopodobnie będzie to pierwsza styczność z tym utworem. W każdej z wersji wzruszający tekst i baśniowy nastrój przywołują na myśl najpiękniejsze dziecięce wspomnienia. To muzyczny wehikuł, który na kilka minut przenosi do beztroskich czasów: „(…) zabaw, myśli i słów. Pierwszych radości i pięknych snów”.

„Pożegnanie z bajką”, wykonanie: Zdzisława Sośnicka, słowa: Krzysztof Gradowski, muzyka: Andrzej Korzyński
 

„Jestem twoją bajką”, wykonanie: Sanah, słowa: Krzysztof Gradowski, muzyka: Andrzej Korzyński, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Sanah
 

Informacje o filmie „Akademia Pana Kleksa”

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki (w oryginalnej wersji chłopca Adasia Niezgódki) – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę...
 

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W filmie pojawia się również Piotr Fronczewski w roli tajemniczego Doktora.

Scenariusz filmu wyszedł spod piór Krzysztofa Gurecznego oraz Agnieszki Kruk. Reżyserem „Akademii Pana Kleksa” jest Maciej Kawulski. Za produkcję odpowiada Open Mind Production, a za dystrybucję firma NEXT FILM.

„Akademia Pana Kleksa” na ekrany kin trafi 5 stycznia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...