reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francja buduje sieć dla France 2 UHD i France 3 UHD

dodano: 2023-09-30 11:04
autor: RO | źródło: telesatellite.com/satkurier.pl

Ultra HD 4K UHD Francja podtrzymuje swoje zamiary z 2018 roku w sprawie ewolucji technologicznej dla naziemnej telewizji cyfrowej w kraju, aby w Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 przeprowadzić  w ultrawysokiej rozdzielczości 4K i to całkowicie za darmo dla wszystkich Francuzów. W najbliższych miesiącach wystartują nowe wersje kanałów France 2 UHD i France 3 UHD.

Francja flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wrześniu br. rozpoczęto wdrażanie testowego multipleksu TNT UHD na poziomie ogólnokrajowym. Różne regiony Francji w każdym kolejnym miesiącu będą obejmowane zasięgiem tej sieci i jeżeli po drodze nie dojdzie do żadnych niespodzianek, to cały proces wdrażania zakończy się na początku 2024 roku.

Testowy MUX będzie obsługiwany w standardzie DVB-T2, a kanały będą kompresowane do HEVC/H.265 z zachowaniem rozdzielczości Ultra HD (3840x2160 pikseli) z 50 IPS i HDR10. W czasie wdrażania nie będą nadawane żadne kanały telewizyjne (chyba, że zmienią się decyzje). Testy mają przygotować grunt pod przyjęcie nowej technologii transmisji w celu wykrycia i rozwiązania potencjalnych problemów przed oficjalną premierą.

Wzięto pod uwagę to, że najnowsze telewizory UHD mogą nie być kompatybilne z przyjętą specyfikacją, co zauważyli widzowie chcący oglądać turniej Rolanda Garrosa w UHD 4K na naziemnej telewizji cyfrowej TNT we Francji.

Powyższa specyfikacja nie jest osiągnięciem.
Będzie to transmisja kolejnego wydarzenia, analogiczna do transmisji Rolanda-Garrosa w UHD 4K przez France Télévisions.

A co z transmisją France 2 UHD i France 3 UHD przez satelitę, w ofertach IPTV dostawców usług internetowych lub w streamingu przez Molotov?
Na razie w tych kwestiach panuje grobowa cisza, ale przyznać należy, że coś w tym kierunku się dzieje. Na satelicie Eutelsat 5 West B (5°W) są prowadzone testy w standardzie DVB-SIS. System ten pozwala na połączenie kontrybucji DVB-T/T2 i dystrybucji DVB-S/S2/S2X, czyli jeden transponder satelitarny byłby wystarczający dla obu zastosowań.

Parametry techniczne:
Eutelsat 5 West B (5°W)
tp. F2 (12,522 GHz, pol. V, SR: 29950, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK; DVB-SIS) - wiązka Transalpine
Kodowanie: Viaccess


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...