reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat wyłączył satelitarny przekaz Al-Aqsa TV

dodano: 2023-10-17 11:59 | aktualizacja: 2023-10-17 12:59
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Times of Israel/AFP/ADTV

Eutelsat 8 West B satelita 360px Francuska regulator medialny, Conseil supérieur de l'audiovisuel (CSA), zwrócił się do Eutelsatu - największego europejskiego operatora satelitarnego, o wyłączenie kanału satelitarnego Al-Aqsa TV. Kanał powiązany z palestyńskim ruchem oporu Hamasem nadaje od 2006 roku z oblężonej Strefy Gazy. Telewizja Al-Aqsa wyraziła swoje rozczarowanie decyzją Francji, twierdząc, że była ona wynikiem nacisków zarówno ze strony francuskiego rządu, jak i Izraela. Kanał nadaje ze studia w Gazie. Jego sygnały zostały wyłączone przez operatora Eutelsat z satelity Eutelsat 8 West B na pozycji 8°W (10,971 GHz, pol. H w wiązce MENA, poza zasięgiem w Polsce).

Al Aqsa
Al Aqsa TV Eutelsat transmisja 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W świetle masakr popełnianych wobec naszych obywateli w Strefie Gazy, którzy niestrudzenie i niezłomnie walczą w ramach operacji Al-Aqsa Storm, a także w związku z ciągłymi atakami i zabijaniem dziennikarzy w Gazie, francuska firma odpowiedzialna za satelitę Eutelsat decyzję o zablokowaniu nadawania tego kanału

– podała w oświadczeniu telewizja Al-Aqsa TV.


Kanał Al-Aqsa TV był nadawany w ramach pakietu przez dystrybutora na obszarze zasięgu satelity Eutelsat 8 West B (8°W), w wiązce BEM1 (MENA) obejmującym Afrykę Północną, Bliski Wschód i niewielką część Europy Południowej (południowa Hiszpania, Sycylia). Do Polski sygnał tej wiązki już nie sięga. 

Przypomnijmy, że w czerwcu 2010 r. Eutelsat otrzymał oficjalne wezwanie od CSA (francuskiego organu regulacyjnego ds. mediów),o zaprzestaniu nadawania tego kanału, którego program zawierał antysemickie treści i nawoływanie do nienawiści wobec Żydów i syjonistów.

Kanał był wówczas nadawany przez dystrybutora Noorsat, jednego z głównych operatorów satelitarnych na Bliskim Wschodzie, kupionego w 2017 roku przez Eutelsat.

Oficjalnie telewizja Al-Aqsa, uważana jest przez rządy amerykański i izraelski za „organizację terrorystyczną”. Kanał od tego czasu pojawiał się już pod nazwą „Al Seraj”. Strona internetowa kanału seraj.tv jest zablokowana.

Kanał pojawił się pod inną nazwą na liście kanałów w pakiecie, ale nadal używano logo Al-Aqsa. Dystrybutor kanału nie dał się zwieść i wyłączył emisję. 

Źródło: ts2.space  timesofisrael.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...