reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 8-10/2023

dodano: 2023-11-03 15:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 8-10/2023 okładka SAT Kurier 8-10/2023 - tylko wersja elektroniczna
Przedstawiamy usługi: Freesat from Sky
Co w piractwie piszczy...
DVB-NIP przez satelitę
Podróże z anteną – Wyspa Zakynthos

NOWE PRODUKTY:
Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+
Przesyłanie sygnału HDMI na 20 km
MS-CAD v3.0 od Emme Esse
Finalna wersja OpenPLi 9.0
Nowości z serii Televes Overlight
DUR-line MB6-UK – LNB dCSS Monoblock

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów Polsat Box i CANAL+
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz FTA z 19,2°E
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 8-10/2023 - najnowsze wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

Co w piractwie piszczy...


Co nieco o piractwie i o tym, jakie zagrożenia ze strony cyberprzestępców czyhają na tych, którzy najczęściej nie są świadomi, czym to grozi, że korzystają z pirackich treści lub nowoczesnych technologii bez zabezpieczeń lub antywirusa.
 

 
Przedstawiamy usługi: Freesat from Sky

Freesat from Sky to nie to samo co Freesat. Oferta została stworzona przez Sky jako konkurencja dla utworzonego w 2008 r. przez nadawców publicznych BBC i ITV serwisu Freesat. W przeciwieństwie do zwykłego Freesat, składającego się tylko z kanałów FTA, usługa Freesat from Sky zawiera kanały bezpłatne oraz dodatkowe stacje zaszyfrowane w VideoGuard i dostępne tylko na karcie Sky w modelu free-to-view. Dla obu platform wykorzystywane są te same satelity telekomunikacyjne Astra 2 na pozycji orbitalnej 28,2°E. Następcą Freesat from Sky jest usługa sygnowana marką Sky TV Essentials.DVB-NIP przez satelitę


DVB-NIP jest nowym standardem Digital Video Broadcasting, ale bez obaw – nie ma to nic wspólnego z podatkami. NIP to w Polsce akronim od „numer identyfikacji podatkowej”, ale w świecie telewizji cyfrowej oznacza Native IP (natywny protokół internetowy), co w połączeniu z DVB przekłada się na konwergencję usług szerokopasmowych i nadawczych. 
Przedstawiamy platformy: Freesat Romania

Freesat Romania jest darmową platformą satelitarną dla rumuńskich odbiorców. Usługa oferuje dostęp do najczęściej oglądanych kanałów państwowych i prywatnych w Rumunii. Platforma utworzona w 2013 r. we współpracy z operatorem satelitarnym Eutelsat pełni misję publiczną, a nie komercyjną w odróżnieniu od innych usług DTH na rynku krajowym. Jej podstawową zaletą jest odbiór najlepszych kanałów bez miesięcznego abonamentu. Freesat Romania nadaje bardzo blisko Hot Birda, a konkretnie – z satelity Eutelsat 16A (16°E).


Co z telewizją naziemną w Polsce?


Naziemna telewizja cyfrowa (NTC) w Polsce przez ostatnie lata jakby zatrzymała się w rozwoju czy też jest w jakimś impasie, choć ktoś inny mógłby powiedzieć – nieprawda, bo będą nowe multipleksy i stale coś w nich się zmienia. To fakt dużo się zmieniało, ale głównie dlatego, że Telewizja Polska robiła tam, co chciała, a decydenci nie protestowali. Zawartość multipleksów, szczególnie tych z kanałami TVP była często modyfikowana, a to niby testy, a to potrzeba emisji TVP 4K na czas rozgrywek piłkarskich, itd...

 
Podróże z anteną – Wyspa Zakynthos

Wyspa Zakynthos, w skrócie „Zante”, albo inaczej Kwiat Lewantu lub Kwiat Wschodu, jest jedną z wysp wchodzących w skład Wysp Jońskich. Jest jedenastą co do wielkości wyspą w Grecji, a także trzecią co do wielkości Wyspą Jońską (po Kefalonii i Korfu). Zakynthos jest też drugą pod względem zaludnienia wyspą na Wyspach Jońskich. Jego powierzchnia wynosi 406 km2, a liczba ludności 41 180 mieszkańców (według spisu z 2021 r.). Odległość od Peloponezu wynosi 9,5 mil morskich (od Kyllini w prefekturze Ilia) i 8,5 mil morskich od położonej na północ najbliższej wyspy - Kefalonii, którą widać ze wschodniego i północnego wybrzeża Zakynthos. Jej mieszkańcy nazywani są Zakynthians. „Yria” to jedna ze starożytnych nazw wyspy Zakynthos. Wyspa wspominana przez Homera jako „Ylyessa”, czyli zalesione, wzięła swoją nazwę od swojego pierwszego osadnika Zakynthos, syna króla Frygii, Dardanosa.


Podsumowanie targów IFA 2023

Sat News

ZAP – zmiany na satelitach

 

Uwaga! Numer 8-10/2023 jest dostępny wyłącznie w formie elektronicznej (PDF) - do kupienia na stronie internetowej hollex.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...