Legia Warszawa - Molde w LKE na TVP2, TVP Sport i Viaplay

dodano: 2024-02-20 12:57 | aktualizacja: 2024-02-22 13:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

Legia Warszawa Molde legia.com Legia Warszawa przegrała z Molde w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europu UEFA. Pierwsza połowa została przez Legionistów kompletnie przespana i wydawało się, że losy dwumeczu mogą rozstrzygnąć się już w Norwegii... Przebudzenie w drugich 45 minutach pozwoliło przedłużyć szanse na awans do kolejnej rundy. Czy tak się stanie? Transmisja rewanżu w TVP i Viaplay.

UEFA
Liga Konferencji Europy UEFA Europa Conference League

Legia Warszawa rozegrała w Norwegii katastrofalną pierwszą połowę.

W środku pola dostrzegalny był wręcz lej, niczym po uderzeniu bomby. Piłkarze Wojskowych popełniali szkolne błędy. Wystarczyło 12 minut, by Molde strzeliło trzy gole. Wydawało się, że warszawianie znaleźli się w tragicznym położeniu, w którym trudno już było o nadzieję. Wiele zmieniło się po przerwie. Legia pokazała wówczas drugą twarz. I zahaczyła o tradycję obecnego sezonu. Nie może być zbyt spokojnie...

Stołeczny klub wciąż ma realne szanse na awans do 1/8 finału Ligi Konferencji.

Po fatalnych 45 minutach zdołali w drugiej połowie zmniejszyć straty, ale i tak w rewanżu będą musieli zwyciężyć. Żeby awansować, będą musieli wygrać różnicą co najmniej dwóch bramek. Czy im się to uda?

Mecze 1/8 finału zaplanowano na 7 i 14 marca.

Legia w razie awansu będzie nierozstawiona w losowaniu. Jej potencjalni rywale w spotkaniach o ćwierćfinał to Lille, Maccabi Tel Awiw, Viktoria Pilzno, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK oraz Fenerbahçe.

Plan transmisji - rewanże play-offów fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy UEFA: