Świątek o finał WTA w Dubaju z Anną Kalinskają

dodano: 2024-02-22 20:53 | aktualizacja: 2024-02-23 19:06
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Iga Świątek WTA 1000 Dubaj canal online 360px Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 Dubai Duty Free Tennis Championships. Iga nie zamierza zwalniać tempa po triumfie w turnieju w Doha i także w Dubaju chce być najlepsza. Pewnie wygrała z Chinką Qinwen Zheng, a teraz zagra z Anną Kalinskają. Kiedy mecz Świątek w półfinale?

CANAL+/satkurier.pl
canal Iga Świątek WTA 1000 Dubai 2024 760px

Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Dubaju.

Iga bez straty seta ograła finalistkę Australian Open, Chinkę Qinwen Zheng 6:3, 6:2. Polka od samego początku dobrze grała w tym spotkaniu. Od razu wyszła na prowadzenie 3:0, czym ustawiła sobie pierwszego seta.

Drugi set meczu Chinka rozpoczęła od wygranego gema serwisowego. W 4. gemie Zheng stanęła przed drugą w meczu szansą na przełamanie Polki, ale po raz drugi nie była w stanie jej wykorzystać. Tego problemu nie miała liderka rankingu, która w kolejnej partii przełamała Zheng. Ostatecznie Świątek wygrała 6:2.

Iga Świątek zagra w drugim piątkowym półfinale.
W pierwszym półfinale w Dubaju Jasmine Paolini zmierzy się z Rumunką, Soraną Cirsteą. To spotkanie rozpocznie się około godziny 14:00. Iga na korcie powinna zameldować się o godz. 16:00. Świątek o finał w Dubaju zagra z Anną Kalinskają, która wygrała w czwartkowy wieczór z Coco Gauff 2:1.