Premier League: Bournemouth - Manchester City

dodano: 2024-02-22 12:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: Viaplay/satkurier.pl

Premier League Viaplay 26. kolejka Premier League ruszyła już 21 lutego meczem Liverpool FC - Luton Town (w wynikiem 4:1), natomiast jedyne piątkowe spotkanie, Chelsea FC - Tottenham Hotspur, zostało odwołane. Reszta meczów tej serii gier od soboty do poniedziałku (24-26 lutego). CANAL+ Sport 2 pokaże starcie AFC Bournemouth - Manchester City.

Viaplay
Premier League Viaplay

Półmetek sezonu Premier League już dawno za nami, a sytuacja na szczycie tabeli wykrystalizowała się na tyle, że powoli staje się jasne, iż kwestia mistrzowskiego tytułu rozstrzygnie się pomiędzy trzema drużynami – Liverpoolem (60 pkt.), Manchesterem City (56 pkt.) oraz Arsenalem (55 pkt.). Warto zaznaczyć, że The Reds mają rozegrany o jeden mecz więcej niż najgroźniejsi rywale.

W ten weekend najtrudniejsze zadanie mają przed sobą Kanonierzy, którzy podejmą niezwykle groźne Newcastle. Sroki nie prezentują już co prawda tak wysokiej formy jak w ubiegłym sezonie, ale zajmują w tabeli wysoką, 8. pozycję i liczą się w walce o miejsce gwarantujące start w europejskich pucharach. Graczem Arsenalu jest Jakub Kiwior, który regularnie otrzymuje od trenera Mikela Artety szanse na pokazanie swoich umiejętności. Przed tygodniem polski obrońca po raz kolejny rozegrał pełne 90 minut, a Arsenal rozgromił Burnley 5:0.

Z kolei gracze City zagrają w tej kolejce ze znacznie niżej notowanymi rywalami - Bournemouth to ligowy średniak i każdy inny wynik niż zwycięstwo zawodników Pepa Guardioli będzie można uznać za sensację. W akcji zapewne ponownie zobaczymy w ten weekend również Matty’ego Casha, którego Aston Villa gościć będzie ekipę Nottingham Forest. Z kolei Jakub Moder powoli wraca do formy w Brighton. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją polski pomocnik pojawia się na placu gry jako rezerwowy. W sobotę Mewy podejmą Everton.

Plan transmisji - 26. kolejka Premier League i 34. kolejka Sky Bet Championship: