reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

4,5 roku więzienia za lewe dekodery

dodano: 2024-06-18 10:30 | aktualizacja: 2024-06-19 10:31
autor: Dr. Hack | źródło: FACT

FACT organizacja antypiracka 2024 360px Brytyjczyk został skazany za pirackie dekodery. Michael Hornung [lat 40], z Hyde w hrabstwie Greater Manchester został skazany na 4 lata i 6 miesięcy więzienia za reklamę i sprzedaż specjalnie skonfigurowanych nielegalnych dekoderów. Urządzenia te umożliwiły nielegalny dostęp do płatnych usług Sky, BT i Virgin Media, a także tysięcy filmów VOD i PPV.

FACT
Hornung FACT piractwo FACT 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto Michael Hornung z Hyde w hrabstwie Greater Manchester został skazany na 12 tygodni więzienia za naruszenie ustawy o zwolnieniu za kaucją, zwiększając jego łączny wyrok do 4 lat i 9 miesięcy.

Pirat uciekł na Północny Cypr

Hornung stanął przed sądem koronnym przy Manchester Minshull Street po udanej ekstradycji z Cypru. Został wcześniej skazany w czerwcu 2022 r., ale wyrok został wydany pod jego nieobecność, ponieważ uciekł z Wielkiej Brytanii, aby uniknąć więzienia, i mieszkał na Cyprze Północnym, aby uniknąć ekstradycji do Wielkiej Brytanii.

2 czerwca Hornung został aresztowany na Cyprze przez władze cypryjskie w wyniku wspólnych wysiłków FACT i Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA). Krajowy organ krajowy ułatwił przygotowania do jego ekstradycji i po przesłuchaniu w sprawie ekstradycji w kraju Hornung zgodził się na powrót do Wielkiej Brytanii.

FACT rozpoczął dochodzenie w sprawie Hornunga w kwietniu 2014 r., po tym jak wywiad ujawnił, że dostarczał on dekodery umożliwiające nieautoryzowany dostęp do treści telewizyjnych objętych abonamentem. Z pomocą policji w Greater Manchester policja FACT zidentyfikowała Hornunga jako operatora stojącego za „NoHatsNoTrainers” handlującego na platformie internetowej CS World.

Działalność Hornunga trwała od 2014 do 2017 roku, co spowodowało potencjalną stratę w wysokości 2 mln GBP dla brytyjskich nadawców i posiadaczy praw oraz wygenerowanie fałszywych dochodów w wysokości około 350 tys. GBP.

Oprócz wyroku we wrześniu 2022 r. Hornungowi nakazano zapłacić 258 642 GBP na mocy ustawy o dochodach z przestępstwa z 2002 r. (PoCA). Dano mu 3 miesiące na wykonanie tego nakazu, pod groźbą dodatkowych trzech lat pozbawienia wolności. Sąd odroczył ogłoszenie dodatkowego wyroku, który zostanie omówiony podczas przyszłej rozprawy przed Sądem Magistrackim w Liverpoolu.

Tom Dowdall, zastępca dyrektora ds. międzynarodowych z NCA, powiedział:

- Hornung myślał, że ucieczka za granicę oznacza, że ​​nigdy nie będzie musiał stawić czoła swoim przestępstwom. Jednakże międzynarodowa sieć NCA regularnie wymienia informacje wywiadowcze i ściśle współpracuje z partnerami zagranicznymi w celu zatrzymania uciekających osób. Po nawiązaniu współpracy z funkcjonariuszami organów ścigania na Cyprze, Hornung wrócił do Wielkiej Brytanii w celu odbycia kary.


Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

599 zł Więcej...