reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy program TVP Info - „Sprawdzamy”

dodano: 2024-06-20 12:59 | aktualizacja: 2024-06-21 10:56
autor: Artur Kwiecień | źródło: TVP

Witold Tabaka TVP Info 360px W niedzielę, 23 czerwca o 17:30 w TVP Info startuje nowy program „Sprawdzamy”, który poprowadzą Juliusz Głuski-Schimmer i Witold Tabaka. Audycja będzie obnażała dezinformacje, kłamstwa polityków i pseudoekspertów, a także zawierała porady, jak nie dać się oszukać.

TVP Info


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nowy program TVP Info będzie obnażał kłamstwa polityków i dezinformacje.


Niedawny atak hakerski na Polską Agencję Prasową i fałszywa depesza o mobilizacji w Polsce pokazują, jak trudna jest obrona przed obcymi wpływami. Coraz częściej czytamy o farmach trolli, finansowanych przez Kreml stronach z rosyjską propagandą, deepfake’ach, które do złudzenia przypominają realne nagrania. Nasz program będzie edukował, ostrzegał, ale też weryfikował informacje i pokazywał, jak odróżniać prawdziwe od fałszywych, co wpisuje się w misję telewizji publicznej

– mówi Witold Tabaka, współautor programu.


Jak dodaje Juliusz Głuski-Schimmer, obaj dziennikarze wpadli na niemal identyczny pomysł stworzenia takiego programu, dlatego połączyli siły i robią go razem.

Program „Sprawdzamy” w TVP Info zadebiutuje w niedzielę 23, czerwca, po „Teleexpressie Extra”.

Oprócz materiałów reporterskich pojawią się w nim również przeglądy mediów społecznościowych pod kątem fake newsów, rozmowy z ekspertami czy porady, jak nie dać się okraść przez cyberoszustów oraz cykliczny „Alfabet propagandy”, ukazujący metody manipulowania opinią publiczną. „Sprawdzamy” powstaje we współpracy z zespołem factcheckingowym TVP.

– Chcemy by program był jak najbardziej interaktywny, będziemy mocno obecni w mediach społecznościowych, liczmy też na informacje od naszych widzów, którzy zostali wprowadzeni w błąd, wychwycili kłamstwa polityków lub zostali okradzeni w sieci

– mówi Juliusz Głuski-Schimmer, współautor audycji.

– Będziemy na bieżąco reagować na aktualne trendy związane z dezinformacją czy rosyjską propagandą. Powiemy, jaki mają wpływ na kampanie wyborcze w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy w przyszłym roku na wybory prezydenckie w Polsce. Tak, by każdy mógł świadomie wybierać

– podkreśla Witold Tabaka.


Widzowie już teraz mogą pisać do prowadzących program „Sprawdzam” na email: [email protected]

Juliusz Głuski-Schimmer jest dziennikarzem i ukrainistą. Pracuje jako wydawca programu „19.30” w TVP1. Z Polskim Radiem i telewizją publiczną jest związany (z przerwami) od końca lat 90. Po odejściu z TVP w 2016 roku był zastępcą redaktora naczelnego ukraińskiej telewizji informacyjnej „Espreso”. Przez kilka lat pracował też w Telewizji Polsat.

Witold Tabaka od grudnia jest prowadzącym programy publicystyczne i informacyjne TVP Info oraz reporterem „19.30” TVP1. Przed powrotem do telewizji publicznej pracował m.in. w: „Czarno na białym” TVN24, TVN24 BiS, „Panoramie” TVP2, „Wiadomościach” TVP1, Trójce i Radiu Kampus. Z wykształcenia jest dziennikarzem, wykłada też na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...