reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

1,3 mln pirackich abonentów IPTV we Włoszech

dodano: 2024-06-22 16:28
autor: Dr Hack | źródło: Guardia di Finanza

Guardia di Finanza Milano tablica gdF Milan 360px We Włoszech przeprowadzono ważne antypirackie działania policji finansowej - odcięto od sygnału ponad 1,3 mln nielegalnych użytkowników IPTV. Funkcjonariusze Comando Provinciale della Guardia di Finanza w Mediolanie, koordynowanego przez miejscową Prokuraturę Generalną, przeprowadzili śledztwo mające na celu zwalczanie piractwa IPTV.

GdF Milano
Sky Italia gdF milano Guardia di Finanza 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Euro 2024 to powód do piractwa

W związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2024 r. przeprowadzono 14 przeszukań lokalnych i informatycznych w całych Włoszech.

Pod uwagę wzięto 13 podejrzanych, mieszkających w różnych regionach Włoch i za granicą, wszystkich oskarżonych o zarządzanie nielegalnymi sieciami dystrybucji głównych kanałów telewizyjnych chronionych prawem autorskim, nielegalne odszyfrowanie i redystrybucję treści najważniejszych światowych odtwarzaczy telewizyjnych za pośrednictwem nieautoryzowanych platform IPTV, powodując znaczne szkody gospodarcze dla legalnych nadawców.

Transmisja pirackiego sygnału została zamknięta, uniemożliwiając ponad 1,3 milionom włoskich użytkowników nielegalny dostęp m.in. do meczów Euro 2024.

Śledztwo prowadzone przez zespół funkcjonariuszy Guardia di Finanza w Mediolanie, wysoko wykwalifikowanych w zwalczaniu przestępczości komputerowej, koordynowane przez lokalną prokuraturę, było skutkiem skargi złożonej przez Sky Italia. To dekoderów tej platformy korzystano przy dekodowaniu sygnału w pirackim IPTV.

Podejrzani działali w sposób całkowicie innowacyjny w porównaniu do przeszłości, tj. poprzez wydobywanie kluczy dekodujących, niezbędnych do odszyfrowania i „nieszyfrowanego” przeglądania wszystkich kanałów telewizyjnych najważniejszych nadawców, które następnie, poprzez wykorzystanie serwerów wirtualnych, hostowanych przez krajowych i zagranicznych dostawców usług internetowych, przesyłano sygnał  indywidualnym użytkownikom pirackiej platformy IPTV.

- Dziękujemy Dowództwu Prowincji Mediolanu Guardia di Finanza za tę ważną operację antypiracką. Przeciwdziałanie temu zjawisku przestępczemu to zobowiązanie angażujące nas wszystkich, a praca policji ma fundamentalne znaczenie dla ochrony branży audiowizualnej i milionów abonentów, którzy wybierają legalność

- skomentował Andrea Duilio, dyrektor generalny Sky Italia.

Guardia di Finanza: wykryto 13 osób, które nielegalnie rozpowszechniały transmisje Euro 2024

Dochodzenie, komplikowane przez wykorzystanie systemów VPN (Virtual Private Network) do anonimizacji komunikacji, zakończyła się ustaleniem 13 osób podejrzanych o przestępstwo przewidziane w art. 171 włoskiego prawa autorskiego, a także nielegalnego dostępu do systemów komputerowych i posiadania kodów dostępu oraz oszustw komputerowych i blokowania pirackich stron internetowych, przy czym trwają dalsze dochodzenia w celu pełnej identyfikacji poszczególnych użytkowników odbierających nielegalne IPTV.
 
 

UEFA z zadowoleniem przyjmuje operację antypiracką we Włoszech

- UEFA z zadowoleniem przyjmuje i wspiera tę udaną operację. Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym za nieustające wysiłki w walce z piractwem poprzez podjęcie zdecydowanych działań przeciwko przestępczości zorganizowanej

– powiedział rzecznik UEFA.

- Dochody finansowe generowane z praw medialnych są niezbędne dla dobrego samopoczucia piłki nożnej na wszystkich poziomach. Jest to szczególnie istotne dla rozwoju piłki nożnej i inwestycji oddolnych w całej Europie. Dlatego walka z piractwem internetowym w ramach naszych konkursów ma ogromne znaczenie, a wkład naszych partnerów medialnych jest kluczowy w walce z tym wspólnym problemem.


Źródło: uefa.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...