Iga Świątek w 1/8 finału IO z Xiyu Wang

dodano: 2024-07-29 21:18 | aktualizacja: 2024-07-29 23:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eurosport/satkurier.pl

Iga Świątek tenis IO 2024 Paryż Eurosport360px Iga Świątek pokonała Francuzkę Diane Parry (6:1, 6:10 i awansowała do 3. rundy turnieju IO 2024. Iga Świątek zagra mecz w 1/8 turnieju olimpijskiego w Paryżu. Rozstawiona z nr 1 Polka poznała godzinę pojedynku w 1/8 finału z Chinką Xiyu Wang. Kiedy i gdzie oglądać mecz Igi Świątek?

Eurosport
Iga Świątek tenis IO 2024 Paryż Eurosport 760px

Igrzyska Olimpijskie 2024. O której Iga Świątek zagra w 1/8 finału?

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 na żywo w Eurosporcie.

Po wygranej w 1. rundzie z Rumunką Iriną-Camelią Begu 6:2, 7:5 w 2. rundzie Iga  Świątek potrzebowała ledwie godziny i 14 minut na wyeliminowanie Francuzki Diane Parry (6:1, 6:1).

Niestety tyle szczęścia nie miała Magda Linette.

Szybki koniec singlowej i deblowej przygody Magdy Linette na IO w Paryżu. To poniekąd dość smutny dzień Linette, bo najpierw przegrała z jasmine Paolini w singlu, a potem uległa grając z Rosolską ukraińskiej parze Kostjuk/Jastremska.

Xiyu Wang w poniedziałek 29 lipca pokonała Darię Shnaider 6:3, 6:1. Wcześniej, również w dwóch setach ograła wyżej notowaną zawodniczkę, Lindę Noskovą - 6:3, 6:3.

Iga Świątek vs Xiyu Wang

O awans do ćwierćfinału Iga zagra już we wtorek 30 lipca o godz. 19:00.

Będzie to pierwszy mecz w sesji wieczornej - obie tenisistki wyjdą na kort o godz. 19.00.
Transmisja spotkania Iga Świątek vs Xiyu Wang w Eurosporcie 1, Eurosporcie 3 (dedykowany dla tenisa) i na platformie Max.

Będzie to druga w karierze potyczka obu tenisistek. Pierwsza miała miejsce nie tak dawno, bo pod koniec kwietna. Wówczas polska reprezentantka pokonała Chinkę 6:1, 6:4.

Iga Świątek faworytką IO 2024

Przypomnijmy, że 3 lata temu w debiucie na IO w Tokio, Iga Świątek odpadła w 2. rundzie, przegrywając z Paulą Badosą. Teraz jest główną faworytką do złota w Paryżu, na jej ulubionej nawierzchni, na której czterokrotnie wygrywała wielkoszlemowy Roland Garros.

Jeśli Świątek wygra z Chinką to w ćwierćfinale IO 2024 zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins (pokonała Caroline Woźniacki) albo z Kolumbijką Camilą Osorio (pokonała Ukrainkę Jastremską).