Półfinał IO w Paryżu: Świątek - Zheng

dodano: 2024-07-31 22:04 | aktualizacja: 2024-08-01 12:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Iga Świątek IO 2024 w Paryżu Eurosport 360px 31 lipca wyjaśniło się, kto zagra w półfinałach singla kobiet. Najpierw Świątek wygrała po kreczu z Danielle Collins. W ostatnim ćwierćfinale wygrała Donna Vekic. Iga Świątek zagra o finał z Chinką Qinwen Zheng, która pokonała 6:7, 6:4, 7:6 Angelique Kerber. Druga para to Schmiedlova - Vekic. Kiedy półfinały IO 2024?

Eurosport
Iga Świątek tenis IO 2024 Paryż Eurosport 760px

Iga Świątek vs Qinwen Zheng

Świątek wygrała w karierze wszystkie 6 meczów przeciwko Chince, która jest nr 7 WTA.

Mecz Świątek - Zheng odbędzie się w czwartek 1 sierpnia o godz. 12:00. Drugi półfinał Schmiedlova - Vekic o godz. 20:30.

Dziwny mecz Świątek vs Collins

Iga Świątek wygrała dość łatwo pierwszego seta (6:1). Niestety w drugim secie zaczęły się schody - lepsza była Danielle Collins (9. WTA). Potem w 3. secie dość nietypowa sytuacja, kiedy Iga dostaje po żebrach mocno uderzoną piłką od Collins. Iga upada, a Collins biegnie przeprosić. To jakby wkurzyło Świątek. Iga zaczęła ponownie dominować. Collins nagle wzięła przerwę medyczną, a potem skreczowała przy stanie 1:4.

Do tego, potem pojawiały się tłumaczenia Danielle Collins dotyczące braku zimnej wody, zmęczenia i silnych bólów brzucha (choruje na endometriozę, więc nic dziwnego). Po meczu były jakieś wpisy Collins o nieszczerości Igi, choć ta nie wiedziała nawet, o co chodzi. Kontuzja była troszkę dziwna (tak jakby oddała mecz ze Świątek, żeby się nie męczyć, bo wiedziała już, że nie ma szans, a czekał... debel). Najciekawsze było to, że wieczorem Collins razem z Krawczyk wyszła na kort w deblu. Niestety na początku im szło, ale ostatecznie odpadły z Ukrainkami Kiczenok.

Pierwszy półfinał turnieju olimpijskiego tenisa w grze pojedynczej kobiet, między Igą Świątek a Chinką Qinwen Zheng, zacznie się o godz. 12:00 na korcie Philippe'a-Chatriera.

Drugi półfinał turnieju olimpijskiego tenisa w grze pojedynczej kobiet, między Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą a Chorwatką Donną Vekić. Początek meczu około godz. 21:00 na korcie Philippe'a-Chatriera (po pojedynku Djoković - Tsitsipas).