dodano: 2024-08-12 12:54
autor: Jerzy Kruczek |
źródło: satkurier.pl
9 sierpnia br. w godzinach wieczornych na MUX L2 telewizji naziemnej, dostępnym z Rybnika i Ornontowic, Telewizja Republika została zastąpiona Telewizją Republika Plus. Niecałe dwa dni wcześniej Telewizja Republika Plus rozpoczęła emisję na YouTubie.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wystartowała Telewizja Republika Plus
7 sierpnia Tomasz Sakiewicz, prezes zarządu i redaktor naczelny Telewizji Republika, i Jarosław Olechowski, szef wydawców stacji, zapowiedzieli w mediach społecznościowych start drugiego kanału z rodziny Republika. Z wypowiedzi Sakiewicza wynika, że nowy kanał, z logo innym niż logo Republiki, będzie zawierać więcej lifestylu, kultury i sportu niż kanał dostępny na MUX 8 telewizji naziemnej.
W nocy z 7 na 8 sierpnia na YouTubie wystartowała emisja na żywo Telewizji Republika Plus, a następnie 9 sierpnia br. w godzinach wieczornych ten nowy kanał pojawił się na MUX L2 telewizji naziemnej (którego operatorem jest Telewizja TVT), zastępując Telewizję Republika. Telewizję Republika Plus można odbierać na k. 47 (682 MHz) z Rybnika i Ornontowic, na pozycji 23 na pilocie (LCN). Mieszkańcy tych miejscowości i ich okolic mogą teraz odbierać dwa kanały Telewizji Republika: Republikę (MUX 8) i Telewizję Republika Plus (MUX L2).
- Pracujemy nad dalszym rozszerzeniem dystrybucji Telewizji Republika Plus m.in. o sieci kablowe. Już wkrótce będziemy mieli kolejne dobre informacje - poinformował na platformie X Jarosław Olechowski, szef wydawców Telewizji Republika.
O co chodzi z tymi koncesjami?
Przypomnijmy, że Telewizja Republika posiada dwie koncesje: naziemną na informacyjno-publicystyczny kanał Republika i satelitarno-kablową na uniwersalny kanał Telewizja Republika.
Aktualnie wszędzie, poza MUX L2, nadaje ten sam program, z tym samym logo. Trudno ocenić, na podstawie której koncesji nadawana jest Telewizja Republika Plus na MUX L2. Zdaje się, że na podstawie koncesji satelitarno-kablowej, jednak w takim wypadku nadawca powinien zastąpić także sygnał dla sieci kablowych i platform satelitarnych. Teraz wygląda to tak, że platformy satelitarne i kablowe otrzymują sygnał informacyjno-publicystycznej Republiki, mimo iż powinny dostawać uniwersalnej Telewizji Republika (Telewizji Republika Plus?). Brak podmiany sygnału zapewne wynika z tego, że Republika nie chce stracić oglądalności swojej głównej anteny.
Olechowski dodał, że Telewizja Republika realizuje „najkosztowniejszą i najbardziej skomplikowaną inwestycję w swojej historii”. Jest nią budowa w wieżowcu w centrum Warszawy nowej siedziby stacji. Nowe studia powstają na 1. i 13. piętrze budynku. Studio na wyższej kondygnacji ma służyć realizacji programów publicystyczych i porannego pasma „#Wstajemy”.
Szanowni Państwo,
Właśnie wystartowała emisja naszej drugiej stacji Telewizji Republika Plus na kanale 23 śląskiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX-L2 TVT. To początek budowy dystrybucji Republiki Plus poza streamingiem internetowym. Stacja cały czas… pic.twitter.com/1Eln9tPMoI
Realizujemy najkosztowniejszą i najbardziej skomplikowaną inwestycję w historii @RepublikaTV To kluczowy etap budowy największej telewizji informacyjnej w Polsce. W ciągu kilku najbliższych miesięcy rozpoczniemy nadawanie z nowej siedziby!