reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atlantis szykowany do startu

dodano: 2006-09-03 19:24 | aktualizacja: 2006-09-04 21:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: spacedaily

Sześciu astronautów załogi wahadłowca Atlantis przybyło 2 września, w sobotę na Florydę, w celu końcowych przygotowań do wyniesienia Atlantisa w środę 6 września na 16.29 (GMT), odliczanie do wyniesienia Atlantis rozpoczęło się o 12.00 (GMT) w niedzielę 3 września.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Załogą dowodzi Brent Jett i współdowodzona przez Chrisa Fergusona. W skład załogi wchodzą także: Daniel Burbank, Heide Stefanyshyn-Piper, Joe Tanner i Kanadyjczyk Steve MacLean z Canadian Space Agency.

National Aeronautics and Space Administration zaplanowała dwa inne wyniesienia w czwartek (7 września) i piątek (8 września), jeśli tylko warunki pogodowe i techniczne spowodują, że Atlantis nie zostanie wyniesiony w środę.

Z powodu braku odpowiedniego światła i zagrożenia huraganem Ernesto NASA odwołała już 3 razy start Atlantisa.

Atlantis wyniesie nowy 16 tonowy segment z dwoma bateriami słonecznymi do ISS (International Space Station), które zapewnią 1/4 potrzebnej energii dla stacji.

Będzie to pierwsza budownicza misja ISS w ciągu blisko czterech lat. Dwa ostatnie loty wahadłowca dotyczyły poprawy bezpieczeństwa lotów, kiedy to wahadłowiec Columbia zakończył tragicznie misję w 2003 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...