reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atlantis nadal na Ziemi

dodano: 2006-09-09 05:32 | aktualizacja: 2006-09-09 05:57
autor: Mr. Orbita | źródło: spacedaily.com

O kolejne 24 godziny przełożono start wahadłowca Atlantis. Tym razem przyczyną był uszkodzony czujnik informujący o stanie paliwa w zbiornikach. Czas coraz bardziej nagli - wahadłowiec musi zostać wystrzelony do końca tego tygodnia. Jeśli się to nie uda, kolejny możliwy termin to druga połowa października.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Start był zaplanowany na piątek na 15:41 czasu GMT (17:41 naszego czasu). Członkowie załogi (pięciu astronautów, oraz jedna astronautka) przebywali już na pokładzie i przygotowywali się do wystrzelenia. Decyzję o wstrzymaniu startu podjęto na godzinę przed planowanym startem.

Kolejna próba nastąpi jeszcze dziś (w sobotę 9.09.2006).

Atlantis ma wyjątkowego pecha. Start przekładano już wielokrotnie, z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, oraz problemy techniczne.

Jest to pierwsza misja wahadłowca z zaplanowanych 16 w ciągu najbliższych czterech lat do roku 2010, które będą mieć za zadanie rozbudowę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS - International Space Station). Po 2010 flota składająca się z trzech wahadłowców przejdzie na zasłużoną emeryturę.

Jeśli wystrzelenie tym razem dojdzie do skutku, wszystkie zaplanowane operacje, czyli instalacja nowego członu ogniw słonecznych - dwóch paneli o łącznej masie 16 ton, podzielona na trzy etapy, musi pójść zgodnie z planem. W przeciwnym wypadku może to zaburzyć zaplanowany rozkład prac związanych z rozbudową Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...