reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

12 października rusza platforma N

dodano: 2006-09-22 13:34 | aktualizacja: 2006-09-23 13:15
autor: Magda Kowalczyk/Janusz Sulisz | źródło: onet.pl/inf.wł

Neovision Już oficjalnie wiadomo – nazwa trzeciej platformy w Polsce to n-telewizja. Oferta rusza 12 października. Jak zapowiada operator platformy, część oferty będzie bezpłatna. W platformie znajdą się na wyłączność Baby TV i Comedy Central. Nie zabraknie także TVN Lingua, nsport (HD), Discovery Historia, Discovery HD oraz Wojny i Pokoju.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co do oferty programowej kanały zostały podzielone na siedem kategorii – 'informacja i rozrywka' 'style moda muzyka' 'dzieci' 'cinemax' 'sport i motoryzacja' 'kultura nauka świat' i 'hity filmowe'.

Grupa ITI zadbała o wprowadzenie do oferty całkiem nowych kanałów na polskim rynku – Baby TV, TVN Lingua, Discovery Historia (tworzony razem z TVN), nsport, Comedy Central, Wojna i Pokój i kanał filmowy (nazwa jeszcze nieznana).

Interesująco zapowiada się nowy kanał Wojna i Pokój - klasyka i współczesność rosyjskiego kina. 'Wielkie kino z wielkiego kraju. Będą tam nie tylko najlepsze filmy kinematografii radzieckiej, ale także współczesne rosyjskie filmy i seriale telewizyjne - emisja przez 18 godzin na dobę.

Kanały Baby TV, Comedy Central będą na wyłączność w ofercie. Pojawią się też takie kanały, jak Cartoon Network, Boomerang, Jetix i Jetix Play dla dzieci. Będzie Kino Polska, TCM, trzy kanały AXN oraz dwa kanały Cinemax. Nie zabraknie kanałów muzycznych MTV, MTV2, VH1 i Viva. Do pakietu sportowego za 16 zł wejdą też dwa kanały Eurosportu.

Ostro wchodzi Discovery Networks, które oprócz kanału Discovery HD (rozdzielczość 1080i) i nowego kanału Discovery Historia, wprowadza też wszystkie kanały w polskiej wersji w SD: Animal Planet, Discovery Channel, Discovery Civilisation, Discovery Science i Discovery Travel & Living.

Istotne jest to, że nowa platforma podpisała umowę z Telewizją Polską na wszystkie kanały tematyczne jakie TVP uruchomi - będą więc tam nie tylko TVP1, TVP2, TVP3, TV Polonia i TVP Kultura, ale także zapowiadane kanały TVP Film, TVP Sport, TVP Historia i TVP Rozrywka.

Pakiet 'informacja i rozrywka', w skład którego wejdą najpopularniejsze polskie i zagraniczne stacje telewizyjne, w tym TVN, TVN 24, TVP1, TVP2, TVP3 oraz ponad 200 innych kanałów), będzie oferowany za darmo (0zł). Pozostałe pakiety w cenie od 10 do 16 zł. Minimalna opłata miesięczna to 20zł (za 2 pakiety z 6 płatnych). Do pakietu podstawowego, w tym przypadku „Informacje i rozrywka” należy wybrać 2 z 6 pozostałych pakietów. Umowy będą podpisywane na czas 15 i 24 miesięcy.

N zaproponuje trzy kanały w wysokiej rozdzielczości (HDTV) – nowy kanał sportowy – nsport, Discovery HD i nieznany jeszcze kanał filmowy (oznaczono go 3 pytajnikami w pakiecie fillmowym za 16zł). Na razie nie są znane szczegóły dotyczące trzeciego, filmowego kanału, gdyż dopiero za dwa tygodnie zostanie podpisana odpowiednia umowa z nadawcą podczas targów Midem w Cannes. Dwa kanały HD ruszają z emisją już w październiku - Discovery HD i nsport HD z Ligą Mistrzów.

Nowa platforma zaproponuje swoim klientom możliwość oglądania kanałów w technologii wysokiej rozdzielczości oraz usługę VOD, która ruszy później. Do odbioru platformy n-telewizja, będzie potrzebny specjalny odbiornik.

Na rynku będą dostępne dwie wersje odbiorników – z twardym dyskiem (250 GB) i bez - czyli zwykły nbox HDTV. Odbiornik nbox HDTV recorder, czyli odbiornik HD PVR pojawi się w dystrybucji już w listopadzie, czyli z miesięcznym opóźnieniem ze wzgledu na problemy z chipsetami do odbiorników produkcji ADB. Aktywacja odbiornika nbox bez twardego dysku – 99 zł, a PVR HD 449 zł. Nie będzie pobierana opłata za samo używanie nboxów. W przyszłości abonent swobodnie będzie mógł zamienić zwykły nbox HDTV na ten lepszy z dyskiem 250GB.

Za dystrybucję będą odpowiadać sieci GSM i hipermarkety. Call Center jest w Krakowie. Opóźnia się dystrybucja przez firmy tv-sat, które mając umowy z pozostałymi platformami obawiają się trudnych warunków współpracy, jakie postawiła spółka ITI Neovision. Ma to się jednak zmienić.

Partnerem technologicznym nowej platformy została firma Sony. Jednak nie zdradzono na czym to ma polegać.

Na razie nie podpisano też umowy z Telekomunikacją Polską dotyczącą wejścia kanałów platformy n do videostrady. Porozumienie ma być dopiero podpisane.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...