reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zakończyła się wystawa SAT KRAK 2006

dodano: 2006-10-30 11:39 | aktualizacja: 2016-07-31 21:58
autor: Magda Kowalczyk | źródło: inf. wł.

sk_logo_2006.gif W sobotę, 28 października 2006 roku zakończyła się kolejna edycja wystawy i forum telewziji cyfrowej SAT Krak 2006. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wystawców, w tym roku swoje produkty pokazało aż 33 firm, a także wśród zwiedzających.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównym sponsorem tegorocznej edycji wystawy był operator satelitarny SES Astra. Prezes SES Astra Polska, Krzysztof Surgowt przedstawił plany dotyczące HDTV na Astrze. W trakcie wystawy odbyło się wiele konferencji poświęconych tematyce satelitarnej, DVB-T w Polsce i Europie, rozwoju platform cyfrowych w Polsce i HDTV. Podczas tegorocznej edycji Canal+ po raz pierwszy w Polsce zorganizował publiczny pokaz techniki HD na Canal+ HD. Okazuje się, że od grudniaw ofercie Cyfry+ pojawią się emisje w HD na Canal+ HD. Później dołączą kolejne dwa kanały w HD. Na SAT Krak 2006 wręczono nagrody za najlepsze produkty rynku satelitarnego, a także za najlepiej zaaranżowane stoiska wystawowe. Pamiętając wyniki z SAT Krak 2004, zauważyć można, że przy wyborze sprzętu klienci często biorą pod uwagę, jaki sprzęt został nagrodzony na wystawie. Każdego dnia wystawy wśród zwiedzających rozlosowano wartościowe nagrody. Miło nam poinformować, że zarówno wystawcy, jak i zwiedzający byli zadowoleni z wystawy. Ze względu na ogromne zainteresowanie wystawców, poniekąd spowodowanye rozwojem polskiego rynku telewizji cyfrowej, wystawa SAT Krak będzie się odbywać, nie jak dotąd, co 2 lata, ale co rok. Wydarzenia na rynku platform cyfrowych w przyszłym roku (wystartują kolejne pakiety cyfrowe - TVP i inne, a dotychczasowe platformy nie będą chciały oddać rynku) mogą spowodować jeszcze większe zainteresowanie widzów i abonentów. Jedno jest jednak pewne - rynek powinien skierować się w stronę rozwoju HDTV, czyli poprawy jakości i zawartości. Jednym z wniosków z konferencji o HDTV, która odbyła się podczas SAT Krak 2006 był fakt, że to sportowa zawartość w HD, a niekoniecznie filmowa czy VOD może zaważyć o powodzeniu oferty którejś z platform. Z drugiej strony rywalizacja w dziedzinie HDTV wpłynie pozytywnie na rozwój rynku w Polsce. Także plany i przewidywania dotyczące rozwoju rynku HDTV w Polsce są bardzo obiecujące. Jeśli tylko n platforma śmiało zapowiada 200 tys. abonentów HD do końca tego roku, to może to dobrze świadczyć o rozwoju rynku i ambicjach ITI Neovision. Bardziej powściągliwi byli przedstawiciele Cyfrowego Polsatu i Cyfry+, którzy określają liczby abonentów HDTV w Polsce ale do końca... 2007 na około 10 proc. obecnej liczby abonentów wszystkich platform, a więc około... 200 tys. Może się jednak okazać, że na koniec przyszłego roku ta liczba będzie o wiele wyższa, sięgając do pół miliona, bo abonenci kupując coraz tańsze LCD TV, będą zaopatrywać się w odbiorniki cyfrowe HD. Na kolejną edycję wystawy SAT Krak zapraszamy już za rok. Termin wystawy SAT Krak 2007 zostanie ustalony na przełomie stycznia i lutego 2007 roku, tak aby nie kolidował on z innymi wystawami i konferencjami branżowymi. Niestety w tym roku termin targów SAT Krak kolidował z dwoma wystawami - MATALEC w Madrycie i wystawą w Atenach. Dlatego też na polskiej wystawie zabrakło tak dużych firm, jak Telstar z Poznania, Golden Interstar, CaP Consorzio, Datcom i Dream Multimedia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii SAT KRAK


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...