reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Peru z kosmodromem w Punta Lobos

dodano: 2006-12-30 13:18 | aktualizacja: 2007-01-02 13:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: ts

Peru przeprowadziło pierwsze wystrzelenie rakiety Paulet I, która całkowicie została zaprojektowana i wyprodukowana w Peru. Rakieta o masie startowej 99 kg i wysokości 2,72 m została wystrzelona z Punta Lobos.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rakieta została wyposażona w urządzenia służące do pomiarów parametrów atmosferycznych. Ma to pomóc peruwiańskim naukowcom w badaniach atmosfery. Równocześnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że w 2007 roku zostanie wyniesiony pierwszy peruwiański satelita.

Rakieta Paulet I została zaprojektowana przez peruwiańskich inżynierów we współpracy ze specjalistami z Instytutu Geofizyki, Siłami Powietrznymi, Centrum Energii Jądrowej i z czterema dużymi peruwiańskimi uniwersytetami.

Pierwsza rakieta została nazwana Paulet I na cześć peruwiańskiego naukowca Pedro Pauleta. Koszt realizacji projektu wyniósł 200 tys. dolarów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...