reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Mr. Orbita: Ilość nie równa się jakość

dodano: 2007-05-21 17:07 | aktualizacja: 2007-05-21 17:37
autor: Mr. Orbita | źródło:

Mr. Orbita - Blog Na satelitach systemu Hot Bird (13.0°E) dostępnych jest blisko 200 włoskich kanałów TV. Spora część z nich posiada rozdzielczość albo 352x288 (najniższą możliwą w przekazie satelitarnym DVB-S/MPEG-2), albo nieznacznie wyższą i bitrate nie przekraczający 1Mbit/s.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pomijając jakość treściowo też jest kiepsko. Właściwie do oglądania nadają się jedynie produkcje RAI i Mediaset. Cała reszta emituje nieustannie powtórki tych samych materiałów, często po kilka razy dziennie.

Tak więc nie dość, że tragiczna jakość, to brak treści. Pytanie brzmi więc: czemu nadawcy nie dogadają się ze sobą i zamiast emitować po kilka razy dziennie to samo w kiepskiej jakości, zrzucić się wspólnie na jeden kanał o większej rozdzielczości i bitrate i emitować bloki programowe wspólnie, bez zbędnych powtórek?

Dziwne podejście, bo na chwilę obecną z uwagi na ubogą treść i niską jakość oglądalność tego typu projektów jest znikoma (do napisania tekstu skłoniły mnie właśnie dane oglądalności kanałów włoskich).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Mr. Orbita


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...