reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN Gra zamiast iTV w Cyfrowym Polsacie

dodano: 2007-06-29 14:04 | aktualizacja: 2007-06-29 14:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: CP

TVN Gra Platforma Cyfrowy Polsat podpisała z TVN S.A. umowę dotyczącą włączenia TVN Gra do oferty platformy. Kanał od 1 lipca br. będzie dostępny dla wszystkich abonentów Cyfrowego Polsatu na pozycji 73 w dekoderach. TVN Gra zastąpi na liście kanałów Cyfrowego Polsatu program stacji iTV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dotąd w ofercie Cyfrowego Polsatu brakowało jednego i to niekodowanego kanału z oferty TVN - właśnie TVN Gra.

TVN Gra to ósmy kanał Grupy TVN, obok TVN, TVN Siedem, TVN 24, TVN Turbo, TVN Style i TVN Meteo i Telezakupy Mango, który znajdzie się w ofercie platformy. Podpisana umowa zapewnia obecność kanału w Cyfrowym Polsacie przez najbliższych kilka lat - w komunikacie nie podano ile! Nie podano też warunków na jakich dołączono TVN Gra do oferty platformy Cyfrowego Polsatu.

- Cieszymy się z poszerzenia współpracy z TVN. TVN Gra był jedynym kanałem, co do którego nie porozumieliśmy się z TVN w zeszłym roku podpisując wieloletnią umowę o współpracy. Teraz z pełnej oferty kanałów TVN dostępnej w naszym podstawowym pakiecie będzie korzystać ponad 1,5 miliona abonentów, którzy stanowią doskonałą widownię dla tej stacji telewizyjnej. – powiedział Dominik Libicki, prezes zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

- Umowa z Cyfrowym Polsatem oznacza dla TVN Gra istotny bo 50 proc. wzrost zasięgu technicznego. Po niespełna 2 latach od uruchomienia TVN Gra, kanał osiągnął pełną zakładaną dystrybucję, co oczywiście przełoży się na wzrost przychodów. Porozumienie to traktuję jako kolejny krok w zacieśnianiu długoterminowej współpracy z platformą Cyfrowego Polsatu – powiedział Olgierd Dobrzyński, członek zarządu TVN S.A.

Według danych AGB Nielsen Media Research w maju TVN Gra miał zasięg techniczny 22,9 proc. Po włączeniu do Cyfrowego Polsatu zasięg TVN Gra wzrośnie do około 34 proc. Tym samym będzie porównywalny do zasięgu TVN24 (38,5%) i pozostałych kanałów tematycznych TVN (TVN Meteo – 37,8%; TVN Style 35,2%; TVN Turbo 35,5%).

Dzięki obecności w Cyfrowym Polsacie TVN Gra osiągnie dystrybucję porównywalną z innymi kanałami tematycznymi Grupy TVN, wynoszącą około 5 mln abonentów.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...