reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TP SA z własną platformą satelitarną?

dodano: 2007-07-31 17:05 | aktualizacja: 2007-07-31 18:28
autor: Anna Sulisz | źródło: media2.pl

logo TP nowe tpsa 31 lipca podczas spotkania dziennikarzy z Maciejem Wituckim - prezesem Grupy TP - zdradził on plany uruchomienia cyfrowej, satelitarnej platformy telewizyjnej. Byłoby to zaskoczenie na polskim rynku płatnej telewizji, gdyby Telekomunikacja Polska zaczęła rywalizować z trzema działającymi platformami.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zapowiada się że nastapią znaczne zmiany na rynku cyfrowej telewizji satelitarnej w Polsce , bo do gry wchodzi największy telekomunikacyjny operator. Prawdopodobnie nieuniknione jest, że TP SA uruchomi w ciągu kilku miesięcy własną, satelitarną platformę cyfrową. Nastąpi wzmocnienie oferty kanałów telewizyjnych.

Zdaniem prezesa Wituckiego takie rozwiązanie pozwoliłoby na szybkie dotarcie z usługą telewizyjną tam, gdzie z przyczyn technicznych nie ma możliwości oferowania pakietu telewizyjnego opartego na technologii ADSL/IPTV.

- Nie nazwałbym tego platformą cyfrową, z jaką mamy do czynienia w przypadku Cyfry Plus, Cyfrowego Polsatu, czy też N. W ogóle nie skupiałbym się na technologiach. Klientów nie interesują za bardzo kwestie techniczne. Chcąc zaoferować pakiet kilku usług w ramach jednej jak największej liczbie abonentów musimy myśleć w jaki sposób tanio i szybko do nich dotrzeć - powiedział Maciej Witucki.

Prezes stwierdził, że firma ma już przygotowane odpowiednie systemy bilingowe, sieć sprzedaży i jest gotowa do wynajęcia pojemności satelitarnych (transponderów) oraz kupna przystawek odbiorczych dla klientów.

Decyzja o ew. uruchomieniu dosyłu satelitarnego pakietu telewizyjnego zapadnie jeszcze w tym roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przygotowywana jest nowa oferta telewizyjna (w usłudze Videostrada). TPSA chce rozwinąć „własny” pakiet telewizyjny - zwiększy się zawartość tzw. pakiet podstawowego. Tym samym TP nie będzie już tylko dystrybutorem pakietów Cyfry Plus.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 950 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 76mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 76mm

160 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama