reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowo UPC w Nagravision

dodano: 2008-01-16 14:51 | aktualizacja: 2008-02-15 22:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: media2.pl

Wygląda na to, że z \'cyfrowej oferty UPC nie skorzystają szybko abonenci operatora z małych miast. Operator może mieć także problemy z piractwem, ponieważ wybrał rozpracowany przez piratów system Nagravision (stosuje go m.in. Cyfrowy Polsat, Digital+ i Premiere).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja cyfrowa DVB-C w kablówkach UPC pojawi się w maju. Na razie trwają testy nowych usług w Warszawie.

Cyfrowa oferta UPC początkowo pojawi się w Warszawie oraz niewykluczone, że innych miastach. Największe szanse mają na to Katowice, gdzie znajduje się znacząca część systemów informatycznych, centrum zarządzania siecią, czy też telefoniczne biuro obsługi klienta.

Telewizja cyfrowa raczej pojawi się tylko w dużych aglomeracjach, czyli wszędzie tam, gdzie UPC dysponuje odpowiednimi stacjami czołowymi – podłączonymi do ogólnopolskiej sieci szkieletowej (teletransmisyjnej. Według naszych informacji takie możliwości techniczne ma na przykład stacja czołowa obsługująca Katowice i miasta w aglomeracji katowickiej.

Sygnał cyfrowy UPC będzie dostępny w pierwszej kolejności (być może do końca tego roku) w 10 największych miastach, gdzie obecne jest UPC (m.in. Katowicach, Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Gdańsku).

Wybrano „takie samo rozwiązanie technologiczne, jak na innych rynkach, gdzie obecne jest UPC”. Wynika z tego tylko tyle, że UPC w Polsce „skazane jest” na dekodery dostarczone przez Philipsa oraz system warunkowego dostępu Nagravision.

Jest więcej niż prawdopodobne, że również w Polsce UPC zastosuje Nagravision do zapewnienia kontroli nad dostępem do usług cyfrowych.

Wraz z uruchomieniem usługi cyfrowej w UPC dostępnych będzie wiele nowych kanałów telewizyjnych oraz uruchomione zostaną usługi interaktywne przygotowane na bazie OpenTV.

Dekodery UPC będa przygotowane do odbioru kanałów HD w telewizji wysokiej rozdzielczości, VOD - wideo na żądanie oraz PVR (dysk). Komunikację ze światem (zamawianie usług, itp.) umożliwi wbudowany modem kablowy (DOCIS).

Dekodery UPC przystosowane są zarówno do pracy w systemie MPEG-2, jak również MPEG-4, co oznacza, że UPC Polska może zastosować nowszy standard transmisji emitując na jednym kanale telewizyjnym większą liczbę kanałów telewizyjnych lub serwisy wysokiej rozdzielczości.

Z chwilą startu usług cyfrowych dostępne będą w ofercie kanały wysokiej rozdzielczości (HDTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...
reklama