reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aster ruszy z HD w I połowie 2008

dodano: 2008-02-27 22:01 | aktualizacja: 2008-02-29 15:39
autor: Anita Dąbek | źródło: Gazeta Prawna

Aster Grupa Aster ma w planach uruchomienie wiele nowych serwisów, przez co zamierza zwiększyć ilość klientów korzystających z ich usług. Jeszcze w tym półroczu ma ruszyć oferta telewizji z wysokiej rozdzielczości. Na trzeci kwartał 2008 roku planowane jest uruchomienie usługi VOD (wideo na żądanie), a pod koniec drugiego kwartału grupa zaistnieje na naszym rynku jako wirtualny operator komórkowy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wejście na rynek wirtualnych operatorów komórkowych, co w naszych polskich realiach wydaje się na chwilę obecną pomysłem może nie do końca trafionym (małe zainteresowanie tego typu usługą), ma wiązać się z pozyskaniem w ciągu okres roku do dwóch lat od uruchomienia 50 tys. abonentów.

Grupa Aster oferuje obecnie dostęp do Internetu, telewizji i telefonii stacjonarnej. Dzięki podpisanej z Centertelem umowie, Grupa Aster jako operator MVNO, będzie mógł sam zająć się obsługą klienta, call-center i serwisem billingowym, co znacznie ograniczy koszty. Największe koszty zostaną przeznaczone na dostarczenie telefonów oraz marketing.

Liczba kanałów oferowanych w nowej usłudze HDTV, który ruszy w pierwszym półroczu 2008 roku, nie została jeszcze określona. Według Janusza Arciszewskiego ilość kanałów będzie stale rosnąć, choć jest to uzależnione głównie od samych nadawców, oferujących treści HD.

Usługa VOD, która zostanie wprowadzona w trzecim kwartale bieżącego roku, będzie zawierać obszerną bibliotekę filmów, które będzie można wypożyczać w dowolnym czasie. Na chwilę obecną grupa prowadzi rozmowy z dostawcami filmów. W tym samym czasie pojawi się nagrywarka, pozwalająca na zapis wybranych programów i omijanie reklam. Umożliwi ona również nagrywanie danego programu przy oglądaniu w tym czasie innego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...