reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niekodowany Polsat News od 7 czerwca

dodano: 2008-06-03 10:44 | aktualizacja: 2008-06-03 22:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: media2.pl

Polsat logo od 2006 Polsat News, nowy kanał informacyjny Polsatu 7 czerwca zostanie uruchomiony z satelity Hot Bird i nie będzie kodowany. Trwają ostatnie przygotowania. Zarząd Telewizji Polsat ma zdecydować o starcie najpóźniej w czwartek 5 czerwca – twierdzi media2.pl. Aktualizacja - na satelicie Hot Bird 6 pojawiła się plansza kanału. Start 7 czerwca o 7:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tej chwili trwa już próbna emisja w wewnętrznej sieci telewizyjnej w siedzibie Telewizji Polsat przy Ostrobramskiej. Zespół dziennikarski ćwiczy „na sucho”. 5 czerwca będzie próba generalna – stacja będzie emitować dla zarządu 18 godzinny program. Po ocenie wyników pracy realizatorów oraz dziennikarzy podjęta zostanie ostateczna decyzja o rozpoczęciu emisji kanału i udostępnieniu go nieodpłatnie abonentom platform cyfrowych.

Od początku transmisji satelitarnej sygnał Polsatu News będzie niekodowany (FTA), dlatego wszyscy abonenci Cyfry+, telewizji n oraz użytkownicy cyfrowych odbiorników FTA/CI będa mieli darmowy dostęp do tego programu. Jest pewne, że transmisja bezpłatna będzie otrzymana przynajmniej do września. Wtedy to planowany jest start z docelową ramówką. Okres wakacyjny ma pozwolić na dopracowanie.

W tym tygodniu prawdopodobnie odbędzie się także prezentacja Polsat News dziennikarzom. Priorytetem było spotkanie z operatorami sieci kablowych.

Polsat News zamierza konkurować z TVN24. Telewizja Polsat zainwestowała w najnowocześniejsze w Europie studio telewizyjne oraz śmigłowiec, który będzie umożliwiał szybkie przemieszczanie się ekip telewizyjnych po całym kraju.

W pierwszej kolejności Polsat News pojawi się w ofercie Cyfrowego Polsatu. Polsat News ma zastąpić jeden z kanałów dostępnych w Cyfrowym Polsacie (TV Biznes?). Nie wiadomo jednak, na której pozycji pojawi się w ofercie, ale na pewno Polsat News będzie wysoko w EPG dekoderów Cyfrowego Polsatu. Prawdopodobnie kanał ten pojawi się z częstotliwości 11,159 GHz, pol. V (nie ma potwierdzenia!).

Nie wiadomo też czy pozostałe platformy Cyfra+ i n-ka umożliwią odbiór tego kanału, bo teoretycznie będzie FTA, więc nie ma przeszkód technicznych, ale wiadomo, że wchodza też w rachubę "sprawy polityki platform".

Update

Na tp. 132 (11,159 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4) w miejscu jednej z plansz testowych pojawiła się niekodowana plansza informacyjna zapowiadająca start przekazu kanału Polsat News na 7 czerwca na godzinę 7:00.

Plansza Polsat News


ID: Polsat News
PID V=385
PID A=386
PID PCR=385
SID=13109
Kodowanie: brak

Kanał trafi na pozycję 5 w dekoderach platformy Cyfrowego Polsatu. W związku z tym na kanał 10 przesunięto Polsat Sport HD, a promo Dla Abonentów trafiło na pozycję 36.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

550 zł Więcej...
reklama