reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery World: Cuda XX wieku

dodano: 2008-09-17 19:24 | aktualizacja: 2008-09-18 11:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: discovery

Discovery_World_logo_www.jpg W poniedziałek 6 października o godz. 19:00 w kanale Discovery World wyemitowany zostanie pierwszy odcinek serii Cuda XX wieku. Koleje epizody będzie można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19:00. Program poprowadzi popularny prezenter, James May.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
XX wiek. Początek współczesnej cywilizacji. Źródło techniki, która otacza nas każdego dnia. Popularny prezenter James May wyrusza na poszukiwania największych wynalazków minionego stulecia!

Popularny prezenter, James May, w niekonwencjonalny sposób przedstawia widzom postępy w lotnictwie, sztuce wojennej i medycynie ubiegłego stulecia. Nasz nieustraszony bohater poddaje się badaniu mózgu w momencie, kiedy podziwia swoje ulubione marki samochodów. W ten sposób chce sprawdzić, jak jego organizm reaguje na przyjemności i perspektywę szybkiej jazdy autem. W angielskim hrabstwie Lincolnshire zasiada na miejscu drugiego pilota w najnowszym myśliwcu odrzutowym RAF-u, Typhoonie, który wznosi się pionowo w powietrze, osiągając w ciągu 150 sekund wysokość 10600 metrów.

W serii nie zabraknie także znanych twarzy. W jednym z odcinków Jay Kay, lider zespołu Jamiroquai zabierze Jamesa na przejażdżkę reprodukcją prawdziwie nieziemskiego pojazdu – Luna Rover, który został stworzony, aby swobodnie poruszać się po powierzchni księżyca. Oryginalny wehikuł powstał na zlecenie NASA w latach 70-tych XX wieku. Zamówiono aż 4 takie pojazdy, które w sumie osiągnęły cenę 38 mln dolarów amerykańskich, co było najdroższym zamówieniem w historii...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...