reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Człowiek-odrzutowiec na żywo w National Geographic

dodano: 2008-09-24 19:47 | aktualizacja: 2008-09-24 20:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: media2.pl/ngc

National Geographic 25 września o godz. 13:00 szwajcarski pilot Yves Rossy zaryzykuje przedsięwzięcie, które jak dotąd wydawało się niewykonalne: poleci niczym ptak, korzystając z jednego, wyposażonego w silnik odrzutowy skrzydła, umocowanego na plecach. Wszystko na żywo pokazane zostanie na kanale National Geographic Channel.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szwajcarski pilot Yves Rossy będzie pierwszym w dziejach lotnictwa człowiekiem, który przeleci w ten sposób nad kanałem La Manche.

Rossy, znany jako "człowiek-odrzutowiec", wyskoczy z samolotu na wysokości ponad 3000 metrów, uruchomi silnik i pomknie nad Kanałem z prędkością, która momentami będzie sięgać 190 km/h.

W ramach programu Człowiek-odrzutowiec kanał National Geographic, pokaże transmisję na żywo z lotu Yvesa Rossy. Start będzie miał miejsce we francuskim Calais, lądowanie zaś – mniej więcej 15 minut później – po drugiej stronie kanału La Manche, w brytyjskim Dover.

Kanał National Geographic będzie jedyną stacją telewizyjną poza Francją, która poprowadzi transmisję z wydarzenia, jakie z pewnością stanie się jednym z przełomowych momentów w historii lotnictwa. Lot będzie także można obserwować na żywo na stronie internetowej National Geographic Channel - www.natgeotv.com.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...