reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Człowiek-odrzutowiec na żywo w National Geographic

dodano: 2008-09-24 19:47 | aktualizacja: 2008-09-24 20:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: media2.pl/ngc

National Geographic 25 września o godz. 13:00 szwajcarski pilot Yves Rossy zaryzykuje przedsięwzięcie, które jak dotąd wydawało się niewykonalne: poleci niczym ptak, korzystając z jednego, wyposażonego w silnik odrzutowy skrzydła, umocowanego na plecach. Wszystko na żywo pokazane zostanie na kanale National Geographic Channel.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szwajcarski pilot Yves Rossy będzie pierwszym w dziejach lotnictwa człowiekiem, który przeleci w ten sposób nad kanałem La Manche.

Rossy, znany jako "człowiek-odrzutowiec", wyskoczy z samolotu na wysokości ponad 3000 metrów, uruchomi silnik i pomknie nad Kanałem z prędkością, która momentami będzie sięgać 190 km/h.

W ramach programu Człowiek-odrzutowiec kanał National Geographic, pokaże transmisję na żywo z lotu Yvesa Rossy. Start będzie miał miejsce we francuskim Calais, lądowanie zaś – mniej więcej 15 minut później – po drugiej stronie kanału La Manche, w brytyjskim Dover.

Kanał National Geographic będzie jedyną stacją telewizyjną poza Francją, która poprowadzi transmisję z wydarzenia, jakie z pewnością stanie się jednym z przełomowych momentów w historii lotnictwa. Lot będzie także można obserwować na żywo na stronie internetowej National Geographic Channel - www.natgeotv.com.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...