reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Po konferencji Cyfry+ (aktualizacja)

dodano: 2008-09-30 11:36 | aktualizacja: 2008-09-30 22:29
autor: Anita Dąbek/Janusz Sulisz | źródło: Inf. własna

Cyfra+ 10 lat 30 września o godz. 11:00 w siedzibie spółki Canal+ Cyfrowy w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Cyfry+, podczas której zaprezentowano najnowsze projekty i plany rozwoju platformy. Cyfra+, obchodząca w tym roku 10 lat swojego istnienia, przewiduje, że do końca 2008 roku będzie mieć łącznie 1,3 mln abonentów, czyli dwa miesiące mają przynieść 200 tys. nowych klientów (obecnie 1,1 mln). Aktualizacja: dołączony wykaz kanałów dołączanych do poszczególnych pakietów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Na wiosnę 2009 roku może zostać odblokowana głowica DVB-T w odbiornikach Philips HD platformy. Jest taki plan, jednak wszystko zależy od tego, czy coś będzie nadawanego w formie regularnego przekazu DVB-T - w tej chwili są tylko testy. Nie jest wykluczone pojawienie się Canal+ w DVB-T w przyszłości - nadawca jest zainteresowany i otwarty na propozycje, Cyfra+ złożyła do KRRiT i UKE akces w konkursie na operatora drugiego multipleksu Cyfrowej Telewizji Naziemnej. Kilka lat temu Canal+ był oferowany w naziemnym przekazie analogowym w większych miastach (oczywiście jako kanał kodowany).


Cyfra+ zamierza wprowadzić usługę multiroom. Koszt ma wynieść 15 zł miesięcznie. Multiroom pozwoli na oglądanie dwóch różnych kanałów z tego samego pakietu z oferty Cyfry+ na dwóch telewizorach (rozważana jest opcja poszerzenia tej ilości). W grudniu usługa będzie testowana na grupie 1000 klientów, a jej wprowadzenie nastąpi w I kwartale 2009 roku.

Co ciekawe, wcale nie będzie to na zasadzie znanej z dotychczasowych splitterów (radiowych lub kablowych) - kartę "córkę" trzeba będzie co 6-8 godzin doładować, co ma uniemożliwić dzielenie uprawnień przykładowo z sąsiadem. Kwestia doładowywania i okresów, co które trzeba będzie kartę "córkę" uzupełniać będą jeszcze testowane i regulowane podczas testów w grudniu.

Do tej pory abonenci do podziału uprawnień w obrębie jednego mieszkania wykorzystywali splittery, co pozwalało na odbiór oferty bez dodatkowych opłat miesięcznych za kolejne karty i dawało opcję rozdzielenia abonamentu nawet na 6-8 odbiorników. Czy splittery staną się od tego momentu nielegalne?Zgodnie z zapewnieniami operatora nie ma w tej chwili technicznych możliwości, aby taki sposób na podział karty uniemożliwić, ale Cyfra+ będzie to utrudniać.

Na konferencji zapowiedziano dołączenie trzech nowych kanałów: TVN Lingua, Religia.tv (te dwa były już znane wcześniej - informował o tym serwis satkurier.pl) i TVN Warszawa.. Pierwsze dwa dołączą już 15 października, natomiast TVN Warszawa w momencie startu przekazu (TVN Warszawa ma działać z dawnej siedziby Canal+ przy ul. Kawalerii).

To jednak nie koniec zmian w kwestii oferowanych kanałów - nastąpią przenosiny pomiędzy pakietami - za tą samą cenę abonenci będą mogli uzyskać dostęp do większej ilości kanałów.

Powstanie nowy Pakiet Prestiżowy HD+ za 168zł/mc - będą w nim dostępne poza standardową ofertą także wszystkie kanały HD (do tej pory HD były jako opcja dodatkowa, osobno płatna).

Do poszczególnych pakietów dołączą nowe kanały.

Do pakietu Powitalny+ (za 9,50 zł/mc ale tylko dla nowych abonentów) dołączą:
- Ale Kino!
- Zig Zap/Hyper
- Mini Mini
- Planete
- Kuchnia TV
- Domo

Pakiet Podstawowy (Podstawowy+ za 20 zł/mc dla nowych abonentów) zostanie rozszerzony o:
- AXN
- National Geographic Channel
- Discovery Science
- Discovery Travel & Living
- Kuchnia TV

Pakiet Komfortowy+ (30 zł/mc dla nowych abonentów) będzie zawierać dodatkowo:
- AXN
- AXN Sci-Fi
- AXN Crime
- Discovery Science
- Discovery Travel & Living
- Discovery World
- Kino Polska

Niewątpliwie jest to odpowiedź na ofertę Telewizji na Kartę, ale w kuluarach przedstawiciele Cyfry+ nie wykazują obawy względem nowej propozycji od ITI/Cyfrowego Domu, uważając, że to oferta zagrażająca przede wszystkim Cyfrowemu Polsatowi.

Ceny VoD (wideo na życzenie) będą wyglądać następująco: od 4 zł za seriale i koncerty, i 8 zł za niepremierowe pozycje filmowe, po 11 zł za premiery, i 13 zł za filmy HD. W ofercie tej usługi będzie 40 filmów, odświeżanych w cyklach co 10 dni (nie wszystkie jednocześnie). W odbiornikach HD PVR zarezerwowane będzie 100GB dysku na VoD.

Cyfra+ potwierdziła, że z oferty VoD znikną pozycje Paramount Pictures (umowa do końca 2008). Kontynuowana będzie jednak współpraca z Dreamworks (do 2010 roku).

Canal+ i HBO będą oferowane za darmo dla nowych abonentów do 3 miesięcy, a dekoder będzie można wydzierżawić od 1 zł. Wszystkie pakiety będą tańsze o 50% do 10 miesięcy.

Dla najstarszych abonentów przyznane zostanie 10% rabatu na pakiet, jaki mają. Dotyczy to osób będących z Cyfrą+ od 1998 roku bez żadnych przerw w umowach. Wg. szacunków operatora jest takich osób ok. 100 tysięcy. Oprócz tego wśród abonentów będą rozlosowywane nagrody w ramach loterii urodzinowej. Wśród nagród znajdą się: 10 telewizorów Full HD marki SHARP oraz bezpłatnie przez 10 miesięcy dostęp do pakietu Prestiżowego i wszystkich opcji HD, 100 telewizorów HD Ready marki SHARP, 100 darmowych pakietów Prestiżowych CYFRY+ na okres 10. miesięcy wraz z dostępem do wszystkich opcji HD. 10 tysięcy uczestników programu partnerskiego Złoty Plus będzie miało okazję otrzymać bilety do kina (Multikino i Cinema City).
Nowi abonenci Cyfry+ przy zakupie będą mogli uzyskać 10% rabatu na zakup telewizorów marki Sharp.

Całościom zmian będzie towarzyszyć zmasowana kampania reklamowa pod hasłem „Urodzinowe szaleństwo”.

W przygotowaniu jest oferta kart prepaid, ale z zastrzeżeniem, że platforma nie będzie oferować zdrapek, czy innych form dodatkowych aktywacji. Zmiany nastąpią w kwestii ilości punktów sprzedaży. Ich ilość wzrośnie do 1300.

Zdementowano informację, jakoby Telekomunikacja Polska lub ITI (TVN) miały przejąć Cyfrę+. Bardziej możliwą opcją jest to, że platforma sama dokona jakiegoś przejęcia, ale niekoniecznie innej polskiej platformy, ponieważ nikt nie jest zainteresowany sprzedażą. Może to być firma z grupy telecom lub sieć kablowa. W każdym razie nie musi to wcale nastąpić. Rok 2009 będzie wg. oceny przedstawicieli Cyfry+ ciężkim okresem i wiele może się okazać w tym względzie.

Prezes Canal+ Cyfrowy, Arnaud de Villeneuve, nie chciał wypowiadać się na temat poczynań konkurencji, szanując TVP jako telewizję publiczną, ale ostatecznie uznał w skrócie, że "nie rozumie niektórych poczynań TVP".

Relacje z TP SA są na płaszczyźnie czysto partnerskiej. Jest porozumienie związane z dystrybucją i pomocą przy realizacji projektu kanału sportowego Orange Sport. Cyfra+ nie obawia się konkurencji ze strony platformy Orange.

Jednocześnie z dniem dzisiejszym (tj. od 30 września) rozpoczęto proces wyłączania starego systemu Seca MediaGuard 2, o czym serwis satkurier.pl informuje w innym newsie. Cześć kanałów już nie działa z poziomu starych kart. Ma to na celu poprawę problemów braku dostępu do części kanałów z poziomu nowych kart - Cyfra+ zapowiada, że problemy w tej materii zostaną rozwiązane do środy 1 października.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 239 zł Więcej...
reklama