reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rozrywkowe telewizory Panasonic

dodano: 2009-03-10 15:42 | aktualizacja: 2009-03-10 17:53
autor: Anita Dąbek | źródło: Panasonic

panasonic logo Firma Panasonic powiadomiła o wprowadzeniu do sprzedaży w Polsce trzech telewizorów plazmowych najnowszej serii G10 w rewolucyjnej technologii NeoPDP opracowanej przez Panasonic. Odbiorniki NeoPDP są idealną propozycją dla wielbicieli kina, fanów sportu i gier komputerowych dzięki rekordowej częstotliwości odświeżania obrazu wynoszącej aż 600Hz. 
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szczególnie gracze i kibice sportowi będą szczególnie zadowoleni z jakości wyświetlania szybko poruszających się obiektów. Telewizory plazmowe Full HD serii G10 zostały wyposażone w szereg funkcji poprawiających jakość obrazu. Niezwykle wysoka (600Hz) częstotliwość odświeżania obrazu realizowana w technologii IFC Pro SFD pozwala cieszyć się płynnym i niezwykle wyraźnym obrazem. W większości płaskich telewizorów podczas wyświetlania scen ruchomych rozdzielczość poruszających się obiektów spada poniżej deklarowanych wartości. W efekcie zastosowanych technologii telewizory plazmowe NeoPDP Panasonic z serii G10 charakteryzują się najwyższą rozdzielczością ruchomego obrazu (moving picture resolution) na poziomie 1080 linii. We wszystkich telewizorach serii G10 czas reakcji wynosi 0,001 ms, pozwalając na doskonałe wyświetlanie obrazów zawierających szybko poruszające się obiekty, które często występują w grach, filmach i transmisjach sportowych.

TX-P42G10, TX-P46G10 oraz TX-P50G10 to pierwsze modele wyprodukowane w rewolucyjnej technologii  NeoPDP opracowanej przez inżynierów firmy Panasonic, które zostały wprowadzone na polski rynek. Podczas pracy nad NeoPDP wprowadzono zasadnicze innowacje w budowie telewizorów, projektując je praktycznie od nowa. Do najważniejszych zmian należy zmniejszenie powierzchni tzw. żeber, które oddzielają od siebie poszczególne komórki z gazem. Zwiększono dzięki temu ilość luminoforu, a co za tym idzie efektywną jasność obrazu.

W NeoPDP ulepszono skład luminoforu zwiększając szybkość wygaszania komórek po wyświetleniu obrazu. Skutkuje to mniejszą ilością niepotrzebnego światła co bezpośrednio przekłada się na głębszą czerń i lepszy kontrast. Bogatsza gama ciemnych kolorów to również wynik innowacji w zakresie redukcji światła odbitego w komórkach telewizora. Inżynierowie Panasonic wprowadzili specjalne filtry, które obniżają o 50% ilość światła wpadającego z zewnątrz do komórek i powodują niepotrzebne świecenie luminoforu. Powyższe rozwiązania pozwoliły osiągnąć kontrast dynamiczny 2,000,000:1 i natywny na poziomie 40,000:1, natomiast gradacja od jasnych do ciemnych odcieni realizowana jest w 6144 stopniach.

Dzięki zastosowaniu technologii plazmowej wyświetlany obraz jest jasny i ostry, ale jednocześnie łagodny dla oczu. Innowacje techniczne wprowadzone w odbiornikach NeoPDP przyczyniły się, między innymi, do zmniejszenia zużycia energii o 50%. Użytkownik ma też możliwość pozostania przy poborze prądu, który charakteryzuje telewizory plazmowe poprzedniej generacji, w zamian ciesząc się dwukrotnie większą jasnością. Telewizory firmy Panasonic wyposażone są również w oszczędny tryb ‘Eco’ pozwalający na dostosowanie parametrów obrazu do warunków zewnętrznych i osiągnięcie  znacznej redukcji  poboru energii.

Telewizory dostępne są już w sprzedaży w sugerowanych cenach detalicznych:

TX-P50G10E – 8499 PLN
TX-P46G10E – 7199 PLN
TX-P42G10E – 5899 PLN


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Plazma


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...