reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cykl filmów muzycznych w Planete

dodano: 2009-03-23 17:14 | aktualizacja: 2009-03-25 10:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: planete

Planete 11 kwietnia 2009 r. kanał Planete rozpocznie emisję cyklu filmów dokumentalnych poświęconych tematyce muzycznej. Będą one opowiadać m.in. o historii i utworach znanych zespołów muzycznych takich jak: Duran - Duran, Led Zeppelin, Roxy Music, Rolling Stones, U2.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Duran – Duran: Rio. W 1982 r., w tym samym, w którym wybuchła I Wojna Libańska oraz konflikt o Falklandy między W. Brytanią a Argentyną, na przekór ponurym wydarzeniom, brytyjska grupa Duran - Duran wydała optymistycznie brzmiącą płytę „Rio”, która stała się jednym z najbardziej popularnych albumów lat 80 - tych. Po upływie ponad 20 lat, krążek ten nadal jest słuchany przez miłośników muzyki i stanowi inspirację dla nowego pokolenia artystów. Reżyser, George Scott pokazuje „od kulis” historię powstania albumu, próbuje umiejscowić go w historii rocka. W filmie zawarto materiały archiwalne i liczne wywiady np. z Bobem Geldofem, fotografem Denisem O`Regan czy menadżerem Paulem Berrowem.
Emisja w sobotę 11 kwietnia o godz. 21.45.

LED Zeppelin: Źródła inspiracji. Twórcy filmu zastanawiają się, co zainspirowało i ukształtowało muzykę tej słynnej grupy hard rockowej: blues, folk, proza Tolkiena? W swych poszukiwaniach ekipa filmowa zagląda do miejsc, w których rodziła się muzyka Led Zeppelin.
Emisja w sobotę 18 kwietnia o godz. 20.45

Pragnąć więcej: historia zespołu Roxy Musik. Grupa ta uważana jest, obok The Beatles za najważniejszy zespół w historii muzyki brytyjskiej. W latach 70 – tych i 80 – tych przełamywał on wszelkie zasady i zrewolucjonizował ówczesny pop. Zarówno frapująca muzyka, jak i charakterystyczny, ekscentryczny wizerunek sceniczny budziły powszechny entuzjazm. W filmie zamieszczono m.in. fragmenty wypowiedzi artystów (Bono, Steve Jones z Sex Pistols), na których twórczość wywarł wielki wpływ właśnie Roxy Music.
Emisja w sobotę 18 kwietnia o godz. 21.45.

Rolling Stones: Rock of Ages. The Rolling Stones, narodzony w 1962 r. w londyńskim Soho stanowił całkowite zaprzeczenie uporządkowanych Beatlesów. A jednak wzbudzał zachwyt krytyków muzycznych i nic nie zmniejszało jego popularności, choć jednocześnie jego członkowie swym trybem życia ciągle dawali pożywkę tabloidom, skandalizowali. Film pozwala prześledzić wszelkie wzloty i upadki tego niezwykłego zespołu.
Emisja w sobotę 25 kwietnia o godz. 20.45.

Rock Crusade: the unauthorized story of U2. Ten dubliński zespół, grający nieprzerwanie od 1976 r. znany jest na całym świecie nie tylko ze swojej muzyki. Jego wokalista Bono jest symbolem walki o prawa człowieka i poprawę warunków życia w krajach trzeciego świata. Film pokazuje jak ze sceny i spoza niej zespół stara się szerzyć dobro na świecie.
Emisja w sobotę 25 kwietnia o godz. 21.45.

Piosenki, które zmieniły świat: Chuck Berry, Elvis Presley, The Beatles. Ta 12- odcinkowa seria przybliży widzom piosenki, które zainicjowały przemiany kulturowe i polityczne na całym świecie. Utwory te przełamywały konwencje i tworzyły nowe normy. Na ich temat będą wypowiadać się piosenkarze, kompozytorzy krytycy muzyczni jak również liderzy religijni, projektanci mody, psychologowie, fani. Widzowie ujrzą drugie dno takich piosenek jak: Maybellene Chucka Berry’ego, Smells Like Teen Spirit Nirvany, I Want To Hold Your Hand The Beatles, Like a Virgin Madonny, I Shot The Sheriff Boba Marleya.
Emisja od poniedziałku do piątku o godz.. 19.45 od 28 kwietnia.

Muzyczny hard core. Hardcore narodził się jako efekt buntu przeciwko problemom gospodarczym, politycznym i społecznym doby Ronalda Reagana. Był sposobem na wyrażenie samego siebie i poszukiwaniem lepszego świata. Twórcy filmu przestawiają historię subkultury i rożne, jej regionalne, odmiany. Wykorzystują unikalne materiały archiwalne i rozmawiają z wieloma słynnymi piosenkarzami.
Emisja w sobotę 2 maja o godz. 22.45.

KSU. Legenda Bieszczad, legenda rocka. Film przedstawia dzieje zespołu KSU, uważanego przez wielu dziennikarzy za legendę polskiego rocka. Do dziś całe pokolenia odbiorców utożsamiają się z kultowymi piosenkami (Moje Bieszczady, 1994) tej powstałej w 1977 r. grupy. Dokument ten jest jednocześnie syntezą polskiego buntu rockowego w latach 80- tych.
Emisja w czwartek 14 maja o godz. 14.45

Bolero: zimny żar. Bolero Mauric`a Ravela, skomponowane w 1927 r. na zamówienie tancerki Idy Rubinstein, oparte jest na wielokrotnym powtórzeniu tego samego tematu melodycznego. Ta prosta kompozycja odniosła wielki sukces, do dziś jest podziwiana. Film przybliży zarówno postać tego słynnego kompozytora, należącego do czołowych przedstawicieli impresjonizmu, jak i późniejsze formy muzyczne, które zostały zainspirowane tym wybitnym dziełem.
Emisja w sobotę 16 maja o godz. 20.45.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...