reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Światowy Dzień Ziemi na kanale Discovery

dodano: 2009-03-25 12:26 | aktualizacja: 2009-03-25 14:53
autor: Dominika Barut - Andrachiewicz | źródło: Discovery

Discovery Channel Światowy Dzień Ziemi (22 kwietnia) symbolizuje prawo wszystkich ludzi do życia w bezpiecznym i zdrowym środowisku. Toteż naszym obowiązkiem jest dbać o naturę, Kanał Discovery pokazuje, jak możemy to zrobić.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie ludzie uzależnieni są od wykorzystywania ropy jako źródła paliwa. Jednak dla środowiska jest ona bardzo szkodliwa. Na Discovery Science widzowie poznają naukowców, którzy pracują nad zastąpieniem ropy innymi źródłami energii np. … olejem roślinnym. Ten program udowodni, że nawet samochody rajdowe mogą być proekologiczne.
Discovery Science: Czar zielonych kółek.
Emisja w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 22.00.

Zastosowanie ekologicznych technologii w istniejących od dawna miastach jest kosztowne i czasem bardzo trudne do wdrożenia. Zniszczony przez tornado 5 maja 2007 roku Greensburg w stanie Kansas, dzięki zaangażowaniu jego mieszkańców, został pierwszym całkowicie ekologicznym miastem na świecie. Architekt Danny Foster oprowadzi widzów po terenach, na których wznoszone są przyjazne środowisku budynki i zaprezentuje wprowadzanie technologii ograniczających zużycie tradycyjnych źródeł energii.
Discovery Science: Zielone miasto Greensburg.
Emisja we wtorek 21 kwietnia o godz. 13.00.

Przyroda nie jest w stanie sama uporać się z ogromna ilością odpadów, będących ubocznym skutkiem działalności ludzi. Dlatego naukowcy ciągle pracują nad nowymi sposobami przetwarzania śmieci. Widzowie będą mieli okazje zapoznać się z procesem recyklingu i poznać najnowsze pomysły na wykorzystanie tego, co zbędne.
Discovery Science: Ekotechnologiczne odpady.
Emisja w środę 22 kwietnia o godz. 22.00.

Członkowie Sea Shepherd zwani są często ekopiratami ze względu na swoje bezkompromisowe działania w obronie wielorybów. W tym celu bowiem nie wahają się z narażeniem własnego życia np. dokonywać uszkodzeń statków czy też wkraczać na ich pokład i fizycznie powstrzymywać wielorybników. W programie zobaczymy aktywistów Sea Shepherd podążających przez Ocean Arktyczny za japońską flota wielorybniczą.
Animal Planet: Wojny o wieloryby.
Emisja w środy od 22 kwietnia o godz. 21.00.

Śledztwo w sprawie ziemi prowadzone jest przez poszukiwacza przygód i eksperta w kwestii dzikiej przyrody, Jeffa Corwina. W tym programie próbuje on ustalić, które gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem w wyniku gospodarki człowieka. Równocześnie przedstawia on widzom działania podejmowane w różnych zakątkach globu w celu ochrony i ratowania zwierząt.
Discovery World: Śledztwo w sprawie Ziemi.
Emisja w środę 22 kwietnia o godz. 22.00.

Troje ludzi zdecydowanych na wszystko posiada ambitne pomysły na temat walki ze zmianami klimatu na ziemi. Położenie ochronnych pokryw na lodowcach, wysłanie na orbitę soczewek odbijających światło, zrzucanie sadzonek roślin z samolotu – każdy z tych projektów jest nowatorski, czy jednak okażą się przełomowe dla ochrony środowiska?
Discovery HD: SOS dla Ziemi.
Emisja we wtorek 21 kwietnia o godz. 21.00.

Discovery Channel uznawany jest za globalną markę mediową cieszącą się największym zaufaniem. Dzięki swojej popularności i wieloletniemu doświadczeniu pozostaje jedną z najszerzej dystrybuowanych telewizji na świecie oraz liderem kategorii factual entertainment (rozrywki opartej na faktach).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...