reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery: podróż w poszukiwaniu zatopionych skarbów

dodano: 2009-03-27 20:00 | aktualizacja: 2009-03-29 14:33
autor: Dominika Barut - Andrachiewicz | źródło: Discovery World

Discovery_World_logo_www.jpg W kwietniu 2009 r. kanał Discovery wraz z firmą Odyssey Marine Exploration (OME) zabierze widzów na dno oceanu (w rejonie Wysp Brytyjskich) na poszukiwanie zaginionych skarbów. W skład ekipy wchodzą badacze, archeolodzy, oceanolodzy, konserwatorzy zabytków, operatorzy podwodnych pojazdów i technicy. W tej pasjonującej podróży czeka ich wiele wyzwań, ale i niezwykła nagroda – w trakcie kręcenia programu zespół odkrył wrak największego XVIII-wiecznego brytyjskiego okrętu wojennego – HMS Victory. Należał on do największych okrętów Królewskiej Marynarki Wojennej i zatonął z całym ładunkiem, w tym z kompletem 42 – funtowych dział.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Królewski Handlowiec. Ekipa wysyła pod wodę Zeusa – ośmiotonowego robota, żeby ustalić lokalizację wraku Królewskiego Handlowca. Poszukiwania utrudnia zła widoczność i niespodziewane odwiedziny Francuskiej Marynarki Wojennej.
Emisja 25 kwietnia o godz. 19.00.

Piraci. Ekipa Oddysey powraca na pozycje 33C a Zeus przekazuje obraz wykonanego z brązu, okrętowego dzwonu. Dalsze badania zdają się wskazywać na to, że okręt był jednostką prywatną lub ... statkiem pirackim.
Emisja 2 maja o godz. 19.00.

Legenda. Oddysey natrafia na wrak statku z czasów kolonialnych, nazwany roboczo Legendą. Jednak konkurencja nie śpi. By zmylić wrogów, ekipa pozornie oddala się w inne rejony, jednak wraca co kilkakrotnie, by zrobić zdjęcia.
Emisja 9 maja o godz. 19.00.

Zamienić ołów w złoto. Badacze zamierzają obejrzeć wrak niemieckiej łodzi podwodnej oraz statek z czasów I Wojny Światowej z dużym ładunkiem dostaw dla wojska – badania te mogą dostarczyć archeologom cennych danych. Poza tym chcą z innego wraku zabrać ładunek bloków ołowiu alfa, wykorzystywanego w przemyśle elektronicznym. Jednak nie są to łatwe zadania, gdyż dwa wraki są w złym stanie, a w dodatku pogoda staje się coraz gorsza..
Emisja 16 maja o godz. 19.00.

Malta. Ekipa wyrusza na poszukiwanie statku o nazwie Malta. Jego ładunek może być warty nawet miliony dolarów.
Emisja 23 maja o godz 19.00.

Niemieckie łodzie podwodne. Na obszarze kanału La Manche, na cmentarzysku okrętów z czasów II wojny światowej, ekipa poszukuje niemieckich łodzi podwodnych. Probują wyjaśnić, co mogło sprawić, że łódź zatonęła bez żadnych widocznych śladów uszkodzeń.
Emisja 30 maja o godz. 19.00.

Odkrycie tajemnicy. Tym razem Oddysey podąży na miejsce jednej z najsłynniejszych morskich tragedii – do wraku Lusitanii. Trzeba sprawdzić przyczyny zatonięcia statku i przekonać się, czy możliwe jest jego wydobycie.
Emisja 6 czerwca o godz. 19.00.

Powrót do Legendy. Badacze wracają na miejsce spoczynku Legendy. Chcą wydobyć jedno z ogromnych dział, mając nadzieję na to, że pozwoli to zidentyfikować wrak.
Emisja 13 czerwca o godz. 19.00.

Przerwana podróż. W tym odcinku Oddysey odnajduje łódź podwodną U103. Podąża również na wrak statku Cyrus H. McCormack, zatopionego pod koniec II wojny światowej. W podróży tej załodze towarzyszy Jim McDonald, rozbitek z tego okrętu.
Emisja 20 czerwca o godz. 19.00.

Tajemniczy ładunek. Tym razem sprawa będzie dotyczyć współczesnego statku i zatopionego ładunku ... szampana.
Emisja 27 czerwca o godz. 19.00.

Srebrna królowa. Sezon poszukiwań zbliża się do końca, gdyż rozpoczyna się okres złej pogody. Jeszcze tylko jeden statek, leżący daleko od dotychczasowego obszaru badawczego. Ekipa musi się spieszyć, by zdążyć zanim sztormy uniemożliwią poszukiwania, no i zanim dotrze tam konkurencja.
Emisja 4 lipca o godz. 19.00.

Kanał Discovery World powstał na bazie Discovery Civilisation.
Prezentuje szeroką gamę filmów dokumentalnych, które w ciekawy i dogłębny sposób przedstawiają różnorodne historie o otaczającym nas świecie. Dzięki tym programom widzowie dowiedzą się więcej o rzeczywistości, w jakiej żyją i poznają fakty, które wpływają na jej aktualny kształt. Discovery World zabiera widzów w emocjonującą podróż po najważniejszych wydarzeniach w dziejach ludzkości. Angażuje, fascynuje i otwiera przed widzami świat, pokazując go z różnych perspektyw, z uwzględnieniem różnorodnych punktów widzenia. Stacja nadaje 24 godziny na dobę. Wśród najpopularniejszych programów znaleźć można m.in. takie produkcje jak Historia oręża, Doktor G - lekarz sądowy, Z akt FBI, Monarchie królewskie czy Godzina Zero.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...