Washington Capitals - Pittsburgh Penguins w nSport HD

dodano: 2009-05-08 11:51 | aktualizacja: 2009-05-08 12:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: nsport.pl

nSport_HDTV_logo_white_sk.jpg Piąty mecz półfinałowy Konferencji Wschodniej  NHL pomiędzy zespołami Washington Capitals i Pittsburgh Penguins zobaczą w nocy z soboty na niedzielę (10.05.2009 godz.1.00) widzowie kanału nSport. Przegrywające już 0:2 Pingwiny zdołały odrobić część strat po środowym zwycięstwie 3:2 nad klubem z Waszyngtonu. Transmisja zostanie przeprowadzona w jakości HD.

Zanim dojdzie do sobotniego starcia, Pittsburgh Penguins po raz czwarty zagrają z Waszyngtonem dzień wcześniej. W ostatnim spotkaniu po 60 minutach gry był remis 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Pingwiny mogły jej uniknąć, gdyby nie strata bramki w końcówce trzeciej tercji. Na szczęście dla stojących pod ścianą hokeistów z Miasta Stali, w dodatkowym czasie gry gola na miarę zwycięstwa zdobył Kris Letang.

Jeżeli w piątek Penguins uda się wyrównać stan rywalizacji, w kolejną noc staną przed szansą wyjścia na prowadzenie. To zadanie wydaje się być bardzo trudne. Zwłaszcza, że hokeiści Washington Capitals mają w swoich szeregach niezwykle skutecznego Rosjanina Aleksandra Owieczkina, który w ostatnim meczu z Pittsburghiem zdobył już swoją ósmą bramkę w fazie play off.

Gdyby jednak to Capitals w piątek pokonali Pittsburgh, sobotni mecz będzie pierwszym decydującym. Hokeiści ze stolicy otrzymają możliwość wygrania rywalizacji toczonej do czterech zwycięstw i awansu do finału Konferencji Wschodniej. Tam spotkaliby się ze zwycięzcą z pary Carolina Hurricanes i Boston Bruins.